A A A

Propozycje książkowe na kwiecień.

1. Hustvedt S.-" Świat w płomieniach"

Znakomita, ale niedoceniona artystka Harriet Burden zatrudnia trzech młodych mężczyzn, aby zaprezentowali jej dzieło jako swoje. Wywołuje tym samym skandal w nowojorskim świecie sztuki - kiedy wystawy odnoszą spektakularny sukeces i Harriet ujawnia się jako ich autorka, jeden z wynajętych przez nią artystów, Rune wszystkiemu zaprzecza.

2.Arenz E.-" Zapach czekolady"

Rok 1881.Porucznik cesarsko-królewskiej armii August Liebeskind kończy służbę i przyjmuje posadę w należącej do stryja manufakturze czekolady.Zakochuje się w pieknej, lecz zamężnej Elenie.Między młodymi wybucha zmysłowy, płomienny romans, kótry przerywa tragivzne zdarzenie...

3.Macgregor V.-" Zdumiewający powrót Nory Wells"

Pewnego ranka Nora wyszła ze swojego domu przy Willoughby Strret i zniknęła. Sześć lat później powraca do rodziny, którą porzuciła, i dowiaduje się, że inna kobieta zajęła jej miejsce.teraz, gdy Nora wróciła, pojawiaja sie pytania.Gdzie była ? Dlaczego odeszła? I dlaczego wróciła?

4. Pryzwan M.-" Wymysliłam Cię Irena Jarocka"-

Jedna z najjaśniejszych gwiazd  polskiej piosenki.Legenda.Pełna uroku i ciepła.Piękna, elegancka, utalentowana. Bliscy i przyjaciele Ireny opowiadają o jej biednym i trudnym dzieciństwie, o pobycie we Francji, o karierze w Polsce. O latach w Stanach Zjednoczonych i działalności charytatywnej.

5.Świętek E.-" Cień burzowych chmur"

Jest rok 1949. W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamozni gospodarze, którzy nd dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa -Pawłowskich, a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy.Pomiędzy głową rodziny, Bronisławem, a Bartłomiejem Marczykiem, bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB, dochodzi do konfliktu.Marczak poprzysięga zemstę.