A A A
 • Biuro
  Biuro
 • Czytelnia
  Czytelnia
 • Kącik zabawowy
  Kącik zabawowy
 • Magazyn
  Magazyn
 • Miejsce do wypoczynku
  Miejsce do wypoczynku
 • Sala komputerowa
  Sala komputerowa
 • Sala wystawowa
  Sala wystawowa
 • Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia

BIBLIOTEKA Publiczna w Ludwikowicach Kł.

Ludwikowice Kł., ul. Fabryczna 2
tel. 74 871 65 28

bibliotekagmnowaruda@poczta.fm

Biblioteka czynna:
poniedziałek:   10.00 - 18.00
wtorek: 10.00 – 18.00
środa:
10.00. – 18.00
czwartek:
7.30 - 15.30
piątek:  10.00 -18.00

sobota:
8.00-13.00

Pracownicy:
Kierownik Działu Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda:

- Urszula Poźniak
Kustosz:
- Katarzyna Nierychły
Starszy Bibliotekarz:
- Monika Nowacka

HASŁO BIBLIOTEK  2019 r. - „#biblioteka”


 


 

 • Walentynk już niedługo - nie zapomnij!!!

  Z okazji zbliżających się Walentynek 💖Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich, oraz wszystkie osoby biorące udział w tegorocznych feriach, składamy płynące prosto z SERDUCHA💝 życzenia wszystkim bliższym i dalszym znajomym wiele Miłości i apel z prośbą: łykajcie jak najwięcej Witaminy "M"❤️🧡💛💚💙💜

 • Dzień Bezpiecznego Internetu dla Seniorów!

  Wczoraj obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu📧 z młodzieżą, a dzisiaj spotkaliśmy się z naszymi kochanymi seniorami 👵👴 z kursu komputerowego 🖥 Jak wskazują wyniki badań dotyczących realnych zagrożeń i uzależnień ze strony Internetu dotyka to zarówno dzieci jak i dorosłych. Dbajmy i Uważajmy na siebie❤️❤️❤️

 • Dziś Obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu!

  5 luty, to dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto obchodzone w całej Europie zawsze w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dlatego, warsztaty feryjne rozpoczęliśmy od obejrzenia dwóch filmów z Platformy edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę "Zamiast hejtu-dodaj znajomego" i "Dzień z życia". Uczestniczki zajęć udowodniły, że w rzeczywistości można w grupie świetnie się integrować  korzystając z  nowych technologii. Wystarczy wybrać ulubioną piosenkę na komputerze i ją zaśpiewać lub zatańczyć, a przy dobrej muzyce i szczypcie kreatywność można bawić się w  ciuciubabkę lub w grę z krzesłami. Trzeba przyznać, super atmosfera i zabawa przednia.


 • Ferie z Brzechwą i Tuwimem "Bambo"

  Któż nie zna wesołego wierszyka Juliana Tuwima "Bambo". Utwór opowiada historię Bambo, młodego czarnego dziecka, które pilnie uczy się w afrykańskiej szkole. Kiedy wraca do domu "psoci i figluje".  Dlatego biorąc przykład z naszego bohatera zaplanowałyśmy mało nauki a dużo dobrej zabawy figli i migli. Poszalałyśmy na całego: przejście pod najniżej zawieszoną tyczką, bitwa na papierowe kule, szybka jazda na rozłożonej gazecie, przejście po śladach Bambo, zbieranie pogubinych przedmiotów, przenoszenie gazety na głowie,ramieniu i dłoni.

 • Ferie z Brzechwą i Tuwimem "Na straganie"

  Podczas dzisiejszych zajęć działo się oj działo. Do wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" 🥕🥕🥕w formie zabawy rozpoznawaliśmy warzywa za pomocą zmysłów: 🤓wzroku - należało odróżnić warzywa z obrazków, 🤲dotyku - po kształcie, wielkości i fakturze oraz podać nazwę warzyw po👄 smaku lub 👃węchu. Zadania praktyczne, wśród których najwięcej problemów, ale jednocześnie dużo śmiechu😂, dostarczyło: tarcie ziemniaków🥔, obieranie i krojenie cebuli, rozdzielenie grochu od fasoli czy zjedzenie na czas marchewki🥕. Na koniec odbyły się warsztaty teatralne z wierszem "Na straganie".

 • Ferie z Brzechwą i Tuwimem "Lokomotywa"

  Dziś odbyliśmy wesołą podróż z "Lokomotywą" Juliana Tuwima. Głośne czytanie wiersza i jego interpretacja, konkurs na zaśpiewanie piosenki "Jedzie pociąg z daleka" oraz zagadki, rebusy i puzzle w czasie trwającej wycieczki dowiozły nas bezpiecznie do stacji zwanej Ludwikowice😃😄😆

 • FERIE!!! w Bibliotece w Ludwikowicach.

  Kochani Milusińscy! jeśli macie w tym roku dość zimy, śniegu i mrozu 😉🙂😃 to Zapraszamy Was Serdecznie💗💗💗 do biblioteki w każdy poniedziałek i wtorek od 10.00 do 12.00. Program zajęć w załączniku.

 • Spotkanie autorskie z Norbertem Kościeszą.

  W dniu 22.01.2019 r. o godzinie 10.00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich miało miejsce spotkanie z  Norbertem Kościeszą, autorem książki pt. "Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic" cz.1 Norbert Kościsza od 12 lat mieszka w Białymstoku, jednak nigdy nie zapomniał o rodzinnych stronach. Swoją tęsknotę wyraził m.in. poprzez pisanie bajek dla dzieci. I tak powstały "Straszne Legendy Hrabstwa Kłodzkiego", "Opowieści starej puszczy", które mają wprowadzić czytelnika w fascynujący świat dawnych wierzeń, bogów, miejsc i ciekawych ludzi.

 • Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic...oraz baśnie, bajki i inne legendy...

  Spotkanie autorskie z pisarzem i autorem książek 📚dla dzieci👦👧 z Panem Norbertem Grzegorzem Kościeszą.Promocja książki 📘pt." Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic"
  📖Biblioteka w Bożkowie - 22.01.2019 r. (wtorek) -  godz. 8.15
  📖Biblioteka w Ludwikowicach Kł. - 22.01.2019 r. (wtorek) - godz. 10.00

 • Kulturalna wycieczka seniorów

  Seniorzy z grupy komputerowej z Biblioteki z Ludwikowic Kł.w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na "Koncercie wiedeńskim"🎤🎙🎼🎻sobota 12.01.2019r.Wspaniały czas spędzony z muzyką klasyczną .😀

 • XXIV Dolnośląski Konkrs Recytatorski "Pegazik"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zaprasza ucznioów do udziału w gminnych eliminacjach XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Eliminacje odbędą się w czytelni biblioteki CKGNR w dniu 21 lutego 2019 roku o godz. 10.00. Zapraszamy. Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku!

 • Wydawnictwo ZNAK w bibliotekach.

  Od ponad 60 lat ZNAK pracuje na rzecz polskiej kultury, wydając książki, które skłaniają do myślenia i zapraszają do dyskusji. ZNAK wydaje ponad 300 tytułów rocznie. Liczba sprzedanych książek w ciągu ostatnich trzech lat zbliża sie do 9 milionów. Książki tego wydawnictwa przetłumaczone zostały na 15 języków i wydane w 20 krajach. Na liście Autorów znajdują się Nobliści m.in.: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Mario Vargas Liosa.

 • Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019

  Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.

 • PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.

  Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
  Gustaw Herling-Grudziński,
  Anna Walentynowicz,
  Stanisław Moniuszko,
  a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.

 • Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.

  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku.