A A A
 • Biuro
  Biuro
 • Czytelnia
  Czytelnia
 • Kącik czytelniczy dla dorosłych
  Kącik czytelniczy dla dorosłych
 • Kącik czytelniczy dla dzieci i młodzieży
  Kącik czytelniczy dla dzieci i młodzieży
 • Magazyn
  Magazyn
 • Sala komputerowa
  Sala komputerowa
 • Sala wystawowa
  Sala wystawowa
 • Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia

BIBLIOTEKA Publiczna w Ludwikowicach Kł.

Ludwikowice Kł., ul. Fabryczna 2
tel. 74 871 65 28

bibliotekagmnowaruda@poczta.fm

Biblioteka czynna:
poniedziałek:   10.00 - 18.00
wtorek: 10.00 – 18.00
środa:
10.00. – 18.00
czwartek:
7.30 - 15.30
piątek:  10.00 -18.00

sobota:
8.00-13.00

Pracownicy:
Kierownik Działu Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda:

- Urszula Poźniak
Kustosz:
- Katarzyna Nierychły
Starszy Bibliotekarz:
- Monika Nowacka

ZASMAKUJ W BIBLIOTECE - TEGOROCZNE HASŁO BIBLIOTEK  2020


 


 

 • Walentynkowe zawieszki.

  W drugi dzień ferii dzieci przygotowały walentynkowe 💝💘serca, wykorzystując tekturę, sznurek , kolorową wełnę i cekiny. Powstały piękne, pomysłowe walentynkowe 💞zawieszki. Po intensywnych zajęciach przyszedł czas na ciepłą zupkę 🥣.

 • 11 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu.

  Biblioteka w Ludwikowicach zorganizowała  11 lutego „Dzień Bezpiecznego Internetu. ⌨️💻🖥Hasło tegoroczne brzmi: „Działajmy razemI”. 🖱💻Dzieci wysłuchały bajki 📚terapeutycznej pani Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel pt. Żółty berecik. Opowiadanie miało pokazać w jaki sposób świadomie korzystać z internetu, z kim dzielić się ze swoimi niepokojami związanymi z korzystaniem z internetu.🖱⌨️ Celem akcji było zapoznanie dzieci z aspektami cyberprzemocy z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy, a także podniesienia poziomu wiedzy na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji, roli świadków oraz sprawcy. Uczestnicy spotkania również obejrzeli filmy edukacyjne, rozwiązali krzyżówkę.

 • Zajęcia edukacyjne w Bibliotece.

  Z uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się kolejne zajęcia z dziećmi wykorzystaniem gier i innych pomocy edukacyjnych otrzymanych w Akcji - ARiMR wspiera dzieci.#dolnośląskioddziałregionalnyARiMR #stowarzyszenieinicjatywalokalna #gminanowaruda #centrumkulturygminynowaruda

 • FERIE w Bibliotekach Gminy Nowa Ruda !

  Ferie w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.

  W programie: "Zimowe bajki - pomagajki" - głośne czytanie, kreatywne zabawy z książką, konkursy i zajęcia plastyczne.

  10.02.2020r. ( poniedziałek) - godz.10.00-12.00

  11.02.2020r.(wtorek)-godz.10.00-12.00

  17.02.2020r.(poniedziałek)- godz.10.00-12.00

  18.02.2020r.(wtorek) -godz.10.00-12.00

 • Walentynkowy zawrót głowy - pierwszy dzień ferii.

  Pierwszy dzień ferii❄️ ⛄️za nami. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania Pani Beaty Ostrowickiej pt.”112”. Dzieci 👦🧒poznały numery alarmowe1️⃣1️⃣2️⃣ i dowiedziały się w jakich sytuacjach można ich użyć. W dalszej części spotkania rozpoczęliśmy przygotowania do Walentynek💞💘, rozwiązaliśmy krzyżówki, łamigłówki i rebusy o tej tematyce. Wyszukaliśmy ciekawostki z internetu o pochodzeniu tego święta. Po dużej dawce wiadomości, każdy otrzymał serduszko❤️💝 wykonane z masy solennej, wcześniej już przygotowane prze panią Monikę, które każdy własnoręcznie ozdobił cekinami i brokatem. ✂️Smacznym akcentem na koniec były naleśniki usmażone przez panią Elę. Zapraszamy jutro od godz.10.00 do godz.12.00.😃

 • Plan na pierwszy tydzień Ferii w CKGNR.

  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Feriach na terenie Gminy Nowa Ruda organizowanych przez CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich.

 • Nie HEJTUJĘ-Reaguję! - bezpieczny internet z biblioteką.

  Nie hejtuję-reaguję.❗️
  Uczniowie👩👱‍♀️👨‍🦰 z klasy V ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. z opiekunem Panią Ewą Grzeszczuk. Obejrzeli film „Gdzie jest Mimi ?”, porozmawiali o jego treści, zwrócili uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary. Podsumowaniem zajęć w czytelni Biblioteki było ułożenie zasad 🖋🗓✏️antyhejtowych przez uczniów.💻🖥

 • Dzień Bezpiecznego Internetu -11 luty.

  DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!. Zapraszamy dzieci w czasie ferii do naszych bibliotek.

  Biblioteka -Ludwikowice Kłodzkie

  11.02.2020r. ( wtorek) - godz.10.00-12.00

  Biblioteka w Dzikowcu

  12.02.2020r. (środa) – godz.11.00-13.00

   

 • Urodzinowa kartka dla Olgi Tokarczuk.

  Z wielką przyjemnością Biblioteka w Ludwikowicach wraz z uczniami klasy V z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł. przyłączyła się do akcji” Prześlij życzenia urodzinowe dla Olgi Tokarczuk. Uczniowie przygotowali kartki z życzeniami, które zostaną przekazane Naszej Noblistce.

 • Lekcja biblioteczna o polskich noblistach.

   

  Uczniowie klasy V a pod opieką Pani Stanisławy Truchły uczestniczyli dzisiaj w zajęciach zorganizowanych w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. Temat spotkania brzmiał: „Polscy laureaci nagrody Nobla.”W trakcie zajęć lekcyjnych piątoklasiści poznali sylwetkę fundatora nagrody - Alfreda Nobla, historię przyznawania nagrody oraz biografie polskich noblistów: Marii Skłodowskiej-Curie – Nobel w dziedzinie chemii, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej- nagrody w dziedzinie literatury, Lecha Wałęsy  -  nagroda pokojowa. Przybliżyliśmy również uczniom sylwetkę Olgi Tokarczuk, która otrzymała literacką nagrodę Nobla za 2018., wielokrotną laureatkę prestiżowych konkursów literackich, która od lat z pasją zajmuje się działalnością kulturalną i jest współgospodarzem Festiwalu Góry Literatury organizowanego w Nowej Rudzie.

   

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu - 11 luty

  DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

  Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.