A A A

Filia Nr 1 w Dzikowcu

BIBLIOTEKA bierze udział w programie:
"Akademia Orange dla bibliotek"

 

Filia Nr 1 w Dzikowcu - Sala Wiejska w Dzikowcu 95 b,
tel. 74 871 74 - 70
e-mail: bibliotekadzikowiec@wp.pl

Godziny otwarcia:
środa:  9.00 – 17.00
czwartek:  8.00 – 14.00
piątek:  9.00 – 17.00

Pracownik:
Młodszy Bibliotekarz: Magdalena Szlembarska


 

 • Lato z z Biblioteką !

  04.07. godz.11.00-13.00 (środa)

  Wakacyjne podróże po literaturze. Zajęcia literackie, zabawy z literaturą. Krzyżówki, quizy, malowanki.

  06.07. godz. 11.00-13.00 (piątek)

  „Sieciaki na wakacjach”. Piknik edukacyjny dla dzieci.

  11.07. godz. 11.00-13.00 (środa)

  Zabawy sportowe z piłką, skakanką, balonem.

  13.07. godz.11.00-13.00 (piątek)

  Dzień z ulubioną książką. Głośne czytanie ulubionych książek.

  18.07. godz. 11.00-13.00 (środa)

  Turniej gier planszowych i stolikowych: domino, warcaby, chińczyk, bierki.

  20.07. godz.11.00-13.00 (piątek)

  Seans filmowy. Gry komputerowe.

 • Co działo się w ferie w Bibliotece ?

  Plan zajęć dla dzieci na ferie zimowe filia nr 1 Dzikowiec

  Środa - 17.01.2018 r. godz.14.00 -16.00

  „Jak pomagamy zwierzętom i ptakom w zimie” na podstawie książki Marii Kownackiej „Razem ze słonkiem”. Czytanie fragmentów książki. Gry planszowe i komputerowe układanie puzzli

  Piątek 19.01.2018 r. godz.14.00 -16.00

  Dzień Babci i Dziadka. Warsztaty plastyczne – wykonanie portretów naszych babć i dziadków. „W co się bawić” Zabawy z różnych stron świata.

  Środa – 24.01.2018 r. godz.14.00 -16.00

  Zabawy z balonami.(taniec z balonem, balonowe twarze, malowanie balonów, celowanie w balony). Literackie łamigłówki (krzyżówki, rebusy, zagadki)

  Piątek – 26.01.2018 r. godz.14.00 -16.00

  Kalambury literackie. Seans filmowy. Zabawy ruchowe z piłką i skakanką.

 • Narodowe Czytanie"Wesela" Wyspiańskiego.

  Dnia 06.09. o godzinie 12.00 po raz szósty biblioteka brała udział w projekcie Narodowego Czytania.Czytelnie biblioteki odwiedziła grupa uczniów 3 klasy gimnazjum Społecznego w Dzikowcu. W tym roku uczniowie wraz z nauczycielka języka polskiego
  panią Małgorzata Płoszczycą czytali z podziałem na role dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową kartę z pieczeńcią do wklejenia do własnego egzemplarza książki.Wykonano również pamiątkowe zdjęcie.
 • Wakacje z Biblioteką !

  28.06. (środa) godz. 11.00-13.00

  · „W bibliotece jest wesoło” – zajęcia plastyczne wykonywanie zakładek do książek

  · Zabawy „Mądra głowa”- krzyżówki, rebusy, zabawy logiczne.

  30.06. (piątek) godz. 11.00-13.00

  · Seans bajkowy

  · „Wirtualna biblioteka”. Gry i zabawy multimedialne.

  05.07. (środa) godz.11.00-13.00

  · Głośne czytanie książki „Krecik mój przyjaciel”

  · Zajęcia plastyczne „Rysujemy portret swojego przyjaciela.”

  · Gry planszowe.

 • SIECIAKI NA WAKACJACH 2017

  Biblioteka w Dzikowcu zaprasza dzieci 12 lipca na godz.11.00 na pikinik edukacyjny. Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości

 • "Tydzień Czytania Dzieciom" w Bibliotece.

  Dnia 8.06. z okazji obchodów "Tygodnia Czytania Dzieciom" czytelnię biblioteki o godz.10.45 odwiedzili uczniowie kl. 2 i 3 szkoły społecznej w Dzikowcu.Po raz kolejny biblioteka włączyła się w akcje głośnego czytania dzieciom. Nauczycielka Jolanta Sosnowska oraz bibliotekarka czytały dzieciom mniej znane baśnie Andersena "Krasnoludek" oraz Krzesiwo".Swoje umiejętności czytania pokazali również uczniowie, którzy czytali fragmenty baśni.W spotkaniu wzięło udział 16 uczniów.
 • Wizyta przedszkolaków w bibliotece

  W ramach „Tygodnia bibliotek” dnia 10.05. bibliotekę publiczną w Dzikowcu odwiedziło 24 maluchów i starszaków Społecznego Przedszkola tej miejscowości. Punktualnie o godz. 11.00 do drzwi biblioteki zapukali mali czytelnicy ze swoimi opiekunami. W programie wizyty było zapoznanie się z zasadami korzystania z biblioteki, zwiedzanie wypożyczalni i czytelni, dzieci dowiedziały się kiedy czynna jest biblioteka i w jakich godzinach, czym różni się biblioteka od księgarni, oraz jak należy dbać o wypożyczone z biblioteki książki. Mali czytelnicy poznali pracę bibliotekarza, zadawali pytania, oglądali bajki. Z uwagą wysłuchali bajki o wiewiórce, którą przeczytała pani bibliotekarka. W drugiej części wizyty wykazali się znajomością bajkowych postaci, oraz tytułów bajek i baśni. Zadawane zagadki i rebusy były bezbłędnie rozwiązywane przez dzieci. Przedszkolaki przygotowały również program artystyczny. Było śpiewanie piosenek oraz recytowanie wierszyków. Przekazały na ręce pani bibliotekarki prezent w postaci serwetek wykonanych przez dzieci. Miła wizyta zakończyła się obietnicą, że przedszkolaki będą przychodzić do biblioteki i zostaną wiernymi czytelnikami.

 • Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

  Święto obchodzone co roku 02.04. w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Ch.H. Andersena było powodem do spotkania w czytelni biblioteki z dziećmi- uczniami klasy czwartej szkoły społecznej dnia 31.03. „Międzynarodowy dzień książki dla dzieci” ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez młodych czytelników. W związku z tym biblioteka zorganizowała zabawy z książką. Dla biblioteki to niepowtarzalna okazja aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. Były więc zabawy „Jaka to bajka”, „Czy to prawda czy też nie”, „Dokończ dalej”. Przy zabawach i zagadkach dzieci spędziły miło czas. Spotkanie zakończyliśmy przeczytaniem mniej znanej baśni Andersena „Czerwone trzewiczki”.

 • Dzień bezpiecznego internetu

  Jak co roku w lutym biblioteka publiczna w Dzikowcu organizuje zajęcia mające na celu propagowanie bezpiecznego korzystania z internetu. Z tej okazji dnia 09.02. czytelnię biblioteki odwiedzili uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Społecznej w Dzikowcu, z panią nauczycielką Jolanta Sosnowską. W ramach poznania zasad bezpiecznego korzystania z internetu dzieci oglądały filmiki edukacyjne, wypełniały sieciakowe misje, poznały zagrożenia wynikające z obecności dzieci w sieci. Każdy uczestnik otrzymał plakietkę „Biorę udział w dniu bezpiecznego internetu”, oraz materiały w postaci zeszytów, w których bohaterowie Kompel, Netka, Netrobi oraz Spociak przestrzegały przed złymi sieciuchami Bełkotem, Kradziejem, Śmieciuchem i Kłamaczem. Uczniowie grali również w grę planszową „Misja bezpieczny internet”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Zabawy i nauka cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Było ciekawie i radośnie.

 • Ferie zimowe w Bibliotece.

  W czasie ferii zimowych tradycją staje się spędzanie wolnego czasu w bibliotece. Również w tym roku dzieci spędzające ferie zimowe w miejscu zamieszkania mogły liczyć na wiele atrakcji zorganizowanych przez bibliotekę. Na nudę nie było czasu. Na spotkaniach czytano książki „Fizia Ponczoszanka”, „Przygody Kota Filemona”, oraz wiersze Juliana Tuwima. Dzieci brały udział w konkursie literackim „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima” Pierwszą nagrodę otrzymał Mateusz Boczula, uczeń klasy 5. Nie zabrakło również gier planszowych i komputerowych, seansów filmowych i warsztatów plastycznych. Każde dziecko odwiedzające w tym czasie bibliotekę mogło liczyć na ciepłą herbatę oraz słodki poczęstunek.