Licznik odwiedzin: 1019095

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • "Z książką na walizkach" odsłona pierwsza 6 - 9 czerwca 2018

  XV dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami w ramach akcji "Z książką na walizkach" Polska na Szóstkę do naszej  Biblioteki w Ludwikowicach Kłodzkich przyjedzie pisarka Zuzanna Orlińska. Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządy województwa dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzych oraz ze środków dolnośląskich samorządowych instytucji kultury.

 • "Zwiastuny wiosny" - spotkanie przedszkolaków z panią leśnik

 • "Kolory wiosny" - lekcja biblioteczna z panią leśnik Mariolą Miśkiewicz

  Dnia 10.05.2018 r. naszą Bibliotekę Publiczną w Ludwikowicach Kłodzkich odwiedził niezwykły gość: pani leśnik z Nadleśnictwa Jugów Mariola Miśkiewicz. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach oczekiwały jej z niecierpliwością od samego rana. Na początku spotkania pani leśnik przeczytała dzieciom wierszyki z książki Danuty Lewdańskiej "Poznawanie świata przez Weronikę i Wiktora" - Zwiastuny wiosny. Dzieci dowiedziały się, że kolorami tej pory roku jest biel, zieleń, fiolet, czerwień i najcieplejszy z kolorów żółty. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat wiosennych kwiatów, ich nazw, wyglądu i koloru. Podczas spotkania dzieciaki poznały nazwy innych wiosennych kwiatów jak: żonkil, bez, tulipan, krakus, konwalie, szafirki i wiele innych. Cała grupa świetnie sobie poradziła z zadaniami i pytaniami przygotowanymi przez panią leśnik.

 • Spotkanie autorskie z panią Sylwią Winnik autorką książki "Dziewczęta z Auschwitz"

 • Tydzień BIBLIOTEK 2018 w Gminie Nowa Ruda !!!

  Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Klodzkich wspólnie ze wszystkimi filiami przygotowała w ramach akcji bogaty program zajęć. Więcej informacji w załączniku PLAN PRACY !!!

 • "Tajemnice końskiej zagrody" - spotkanie autorskie z Magdą Podbylską

  24 kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda gościliśmy pisarkę Magdę Podbylską która opowiedziała historię powstania ksiazki pt."Tajemnice Końskiej Zagrody". Przygody małych detektywek, spodobają się z pewnością wszystkim wielbicielom koni.Tym razem bowiem dziewczynki spędzają wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, w którym są aż trzy klacze -Sensacja, Kostaryka i Pomarańcza. Wiele doweidzą się o jeździe konnej i zaprzyjaźniają się z tymi pięknymi zwierzetami. Oczywiście także w Końskiej Zagrodzie nie brakuje tajemniczych zjawisk, więc dziewczynki mogą się wykazać swoimi umiejętnościami detektywistycznymi, wyjaśniając zagadki znikających kwiatków, tajemniczych śladów na furtce czy nieoczekiwanego zniknięcia kota Wędrucjusza.

 • NOC BIBLIOTEK 2018 -"RzeczpospoCzyta "

  Nasza Biblioteka  już przyłączyła się do akcji!!!

  IV wydanie  ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018r. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjatkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polska literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

   

 • ROK 2018 ogłoszono....

 • (Do) WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło 2018 roku!!!!

  Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (Do)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.