A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece.

  Jak od wielu lat , tak i w tym roku obchodziliśmy w naszej Bibliotece 🧸🧸🧸 Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji 🎂🎂🎂uczniowie z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich poznały historię powstania🧸🧸🧸 pluszowych zabawek oraz najbardziej znane sylwetki misiów: Uszatka, Colargola, Yogi, Paddingtona, Kubusia Puchatka i Gumisie🐻🐼🐨. Spotkaniu towarzyszyły konkursy m.in. na "uśmiech misia", ,,misiowe puzzle" i w "misowy sen zimowy". Dzieci ćwiczyły z misiami oraz jadły🍯🍯🍯 miodek - misiowy przysmak. Dzieci spędziły ten dzień na 🧸🧸🧸Misiowej wesołej zabawie.

 • Urodziny Kubusia Puchatka z klasą II ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach.

  Kubuś Puchatek- bohater kultowych📚📚 książek A. A. Milne skończył 93 lata 🎂🎂 Dzisiaj w bibliotece, każde dziecko choć przez chwilę mogło zostać Kubusiem Puchatkiem. Zabawy i śmiechu 😀😀😀 było co niemiara, bo najsłynniejszego wielbiciela miodku 🍯🍯🍯 kochają wszyscy – mali, więksi i całkiem dorośli ❤️❤️❤️

 • ZESTAW EDUKACYJNY - już w Bibliotece!!!

  Miło nam poinformować że, Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna na rzecz rozwoju Gminy Nowa Ruda otrzymała zestaw edukacyjny w Akcji - ARiMR wspiera dzieci. W zestawie znalazły się: gry edukacyjne, przenośne biurko, mówiące pióro, mówiący robot i inne pomoce dydaktyczne.Otrzymany zestaw czeka na dzieci w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich😀🙃😄

 • Spotkanie autorskie z Agnieszką Urbańską

  25 października Agnieszka Urbańska, pochodząca z Kłodzka autorka książek 📚📚dla dzieci odwiedziła Bibliotekę i spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich. ✍️Pisarka rozpoczęła wizytę od przedstawienia bohaterów i rekwizytów ze swoich książek.Poznaliśmy główne postacie przygód ukrytych w 👛tajemniczym kuferku: 🐈Kot Aksamit, 🦖Smok Cudok, 🐄Krowa Łacinka, Wandzia Węszynos i Lalka Patycja bohaterka najnowszej książki "Na pomoc Patycjo". Na zakończenie był czas na pytania uczestników i 🖊🖊autografy😀😀😀
 • "Tajemniczy ogród" - lekcja biblioteczna z klasą V.

  Inspiracją dzisiejszej lekcji bibliotecznej była powieść Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”, omawiana na lekcjach języka polskiego w klasie V w Szkole podstawowej w Ludwikowicach Kł.. Uczniowie, pracując w oparciu o tekst powieści, w czytelni Biblioteki mieli w grupach odtworzyć to magiczne miejsce. Wykorzystali różne materiały, a ich wyniki pracy były imponujące. Zadania dla uczniów klasy Va zostały przekazane w atrakcyjnej formie, skorzystaliśmy z różnych pomysłów i zabaw w pracy z tekstem. Wspólnie opisaliśmy głównych bohaterów Mary, Collina, odkryliśmy przemiany obojga bohaterów. Powiedzieliśmy sobie o przyjaźni i jej roli w życiu człowieka. Na koniec uczniowie w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł.,przygotowali plakaty w formie zaproszenia na uroczyste otwarcie Nowego Ogrodu.

 • Dzień Głośnego Czytania- Czytamy najpiękniejsze wiersze dla Niepodległej.

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł we współpracy z klasą VII i opiekunem Panią Jolą Koterbą ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach, przeprowadziła akcję czytelniczą Głośnego Czytania – Czytamy dla Niepodległej! W spotkaniu wzięli udział zaproszeni uczniowie klasy II z opiekunem Panią Moniką. Starsi uczniowie czytali zaproszonym młodszym kolegom wybrane wiersze mówiące o Ojczyźnie i symbolach narodowych. Celem akcji Biblioteki, było zwrócenie uwagi na niepodległość Polski, a równocześnie propagowanie czytania jako wspaniałej formy rozrywki intelektualnej.

   

 • Przeszłość jest zawsze żywa - udane spotkanie autorskie z Markiem Cybulskim.

  Wczoraj Biblioteka w Ludwikowicach Kł. gościła podwójnie Pana Marka Cybulskiego, noworudzianina, pasjonata i tropiciela🧐 zagadek. Rano odbyło się spotkanie z młodzieżą, a popołudniu z mieszkańcami Gminy Nowa Ruda. Pan Marek, badacz lokalnej historii w fantastyczny sposób wprowadził uczestników spotkania w nieodkryte dotąd zakątki ziemi noworudzkiej. Przypomniał nieznane jeszcze historie i dawno zapomniane opowieści. Pan Marek przybliżył nam miejsca niezwykłe na zdjęciach📷📽, zaprowadził nas w najbardziej mroczne zakamarki dawnej Neurode. W najnowszej swojej książce 📚autor podkreśli,że po raz pierwszy przypomina dawno zapomniane legendy. Na zakończenie fascynującego spotkania, można było kupić książkę📖 z autografem ✍️pisarza.

 • Jesienne słuchanie audiobooków - Zapraszamy!!!

  Zapraszamy miłośników audiobooków do biblioteki po nowe tytuły i zachęcamy do spróbowania  przygody z audiobookami.

 • Spotkanie autorskie z Markiem Cybulskim.

  W najbardziej mroczne zakamarki dawnej Neurode zabrał dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Pan Marek Cybulski, który uwolnił z zapomnienia noworudzkie duchy. Marek Cybulski (MC Noworuders) – noworudzianin, badacz lokalnej historii, pasjonat i tropiciel zagadek, tajemnic. Eksplorator podziemi, dokumentalista oraz kolekcjoner wszystkiego, co noworudzkie przybliżył historie, nieznane fakty, tragedie i legendy naszej małej ojczyzny.

 • Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019

  Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.

 • PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.

  Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
  Gustaw Herling-Grudziński,
  Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko,
  a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.

 • Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.

  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku