A A A

Aktualności - Biblioteka

 • XXIV Pegazik - rozstrzygnięty.

  21 lutego 2019 r. w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda odbyły się gminne eliminacje XXIV Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Miło jest nam poinformować, że Gminę Nowa Ruda w eliminacjach powiatowych reprezentować nas będzie sześć utalentowanych uczennic: Antonina Bałanda,Jagoda Proszek, Dominika Szpak, Gracjana Niedźwiedź, Kamila Jania i Katarzyna Durda. Gratulujemy. Więcej informacji w załączniku.

 • Japonia kraj kwitnącej wiśni - spotkanie z podróżnikiem.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Biblioteką w Ludwikowicach zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim który zabierze nas w podróż po Japonii. Zapraszamy do naszych filii bibliotecznych!
  Filia Nr 6 w Bożkowie - 26.02.2019 r.(wtorek), godzina 9.00
  Filia Nr 1 w Dzikowcu - 27.02.2019 r.(środa),  godzina 10.00

 • "Wiosenny ptasi świat" - spotkanie z panią LEŚNIK.

  Grupa starszaków z Przedszkola w Ludwikowicach Kłodzkich odwiedziła Bibliotekę  by spotkać sie z Panią leśnik Mariolą Miśkiewicz z Nadleśnictwa Jugów. Tematem spotkania była wiosna i jej pierwsze oznaki w przyrodzie. Na podstawie tekstu Danuty Lewdańskiej "Wiosenny ptasi świat" mięliśmy okazję  poznać bliżej poszczególne gatunki ptaków i ich zwyczaje między innymi: kaczek krzyżówek, słowików, łabędzi, skowronków i bocianów. Na zakończenie, dla dzieci które brały udział w konkursie plastycznym czekały  dyplomy  i zawieszki wiewiórki, a dla wszystkich zakładki do książek. Za prezenty od pani leśnik przedszkolaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

 • "Tylko przeżyć" - spotkanie z Sylwią Winnik.

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Biblioteką w Ludwikowicach Kłodzkich Zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwią Winnik. Pisarka po raz kolejny odwiedzi nas z premierową  książką "Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy". To relacje nie tylko żołnierzy wyjeżdżających na misje do Iraku, Afganistanu, Kosowa czy Syrii, ale przede wszystkich ich żon, dzieci, matek. Miłośników dobrej literatury zapraszamy do czytelni Biblioteki już 7.03.2019 r. o godzinie 17.00

 • XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli - Zapraszamy!

  XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Moje ulubione wiersze i wierszyki" odbędzie się 25.04.2019 roku o godzinie 10.00 w Galerii Sztuki Niezależnej (dawne Muzeum Ziemi Sowiogórskiej) w Ludwikowicach Kłodzkich. Wszystkie Przedszkola z Gminy Nowa Ruda Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji w załącznikach!

 • Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Wielkanocna"

  Mamy Wielki Zaszczyt  Zaprosić wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i Niepubliczne Szkoły Specjalne z Gminy Nowa Ruda do udziału w tegorocznym Konkursie Plastycznym na najładniejszą "Kartkę Wielkanocną". Szczegółowe informacje o konkursie w załącznikach!

   

 • Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019

  Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.

 • PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.

  Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
  Gustaw Herling-Grudziński,
  Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko,
  a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.

 • Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.

  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku