A A A

Aktualności - Biblioteka

 • "Z książką na walizkach" - spotkanie z Barbarą Gawryluk

  7 czerwca o godzinie 10.40 do 12.10 gościem Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich  będzie pisarka Barbara Gawryluk. Zapraszamy!!!!

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów  województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku

   

 • XVI Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami!

  5 - 8.06.2019 r. zapraszamy na coroczne spotkania z pisarzami w ramach projektu "Z książką na walizkach 2019" do których pozostał niecały miesiąc czasu.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów  województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku

   

 • XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli - rozstrzygnięty!!!!

  15 maja 2019 r. o godzinie 10.00 w czytelni biblioteki odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Moje ulubione wiersze i wierszyki". Dzisiaj Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich wręcz "PĘKAŁA W SZWACH". Publiczność jak co roku dopisała a gwiazdy konkursu nie zawiodły. Więcej szczegółów w załączniku.

 • Już wkrótce spotkanie autorskie z Nadią Szagdaj!

  Serdecznie Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Nadią Szagdaj nową tworzą polskiego kryminału 13.05.2019 r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda filia nr 2 w Jugowie.

 • XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  "Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – to hasło XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Patronem honorowym są Polski Komitet Olimpijski oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W dniach 1-9 czerwca 2019r,  nasza biblioteka i jej filie wezmą również udział w największym dorocznym święcie czytelniczym.

 • Wypożyczalnia

  Otwarcie Nowej siedziby Biblioteki Publicznej Filii Nr 2 w Jugowie. Zapraszamy !

   

  Remont biblioteki trwał od grudnia do połowy stycznia na pomieszczenia adoptowano dawny sekretariat szkoły podstawowej, gabinet dyrektora, salę edukacyjną i bibliotekę szkolną, zakres robót obejmował adaptacje tych pomieszczeń ( wyburzenie starych toalet, które były w korytarzu, zrobienie nowej toalety z części dawnego sekretariatu oraz w drugiej części zrobienie zaplecza socjalnego dla biblioteki , zamurowano zbędne drzwi, zrobiono szerokie przejścia między pomieszczeniami, odrestaurowano (odpalono z olejnej farby) drzwi wejściowe do biblioteki i toalety i zaplecza socjalnego w drzwi wstawiono szkła witrażowe, wycyklinowano podłogi(malowane na olejno przykryte wykładziną) , podłogi piękne modrzewiowe zachwycają wszystkich. Wyremontowano korytarz oraz drzwi łączące część korytarzową szkolna z częścią biblioteczną.

 • Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019

  Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.

 • PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.

  Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
  Gustaw Herling-Grudziński,
  Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko,
  a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.

 • Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.

  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku