Licznik odwiedzin: 912929

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • "Karmniki dla ptaszków"- drugi dzień zajęć w czasie ferii

  Dzisiaj dla tych co lubią ptaki, zaproponowaliśmy na kartce papieru wykonanie karmnika. Do wykonania pracy potrzebowaliśmy kolorowego papieru, bibuły,waty, patyczków od lodów, kleju brokatowego i wydrukowanych ptaszków i oczywiście zapału, którego nie brakowało.Zajęcia plastyczne połączyliśmy również z zabawą w kalambury.

 • "Tworzymy kulturę szacunku w sieci" - Dzień Bezpiecznego Internetu

  W tym roku DBI będziemy obchodzić 6 lutego pod hasłem: "Tworzymy kulturę szacunku w sieci!"W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Biblioteka w CKGNR Ludwikowicach Kł. z tej okazji zorganizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci 6 lutego.7 lutego natomiast seniorzy podczas zajęć komputerowych poznają zasady bezpiecznego internetu.

 • "Witrażyk z pingwinem" - pierwszy dzień ferii

  Ferie  w bibliotece rozpoczęliśmy od wysłuchania  fragmentu książki pt."Opowieści z Narnii".Następnie dzieci  odgadywały zagadki i wspólnie zagrały w grę pamięciową.Później każdy z uczestników spotkania stworzył swój własny witrażowy obrazek z wizerunkiem bałwanka  lub pingwina. W czasie wolnym dzieci chętnie grały w grę "Twister"

 • Ferie z Biblioteką w Ludwikowicach w CKGNR .

  I TYDZIEŃ

  Poniedziałek-15.01.2017r.-godz.10.00 -12.00-"Hu ! Hu! Ha! Nasza zima zła" - głośne czytanie połączone z zajęciami plastycznymi

  Wtorek-16.0.2017r -godz.10.00-12.00 -"Literacki Zawrót Głowy" - zabawy i zagadki z alfabetem polskim, gimnastyka dla języka, kalambury ze świata bajek

  Piątek -19.01.2017r - godz.10..-12.00 - "Zimowe fantazje"- zajęcia z papieroplastyki, prezentacja opowiadań o zimie

   

 • ROK 2018 ogłoszono....

 • (Do) WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło 2018 roku!!!!

  Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (Do)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.