Licznik odwiedzin: 969622

A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Warsztaty Wielkanocne w Bibliotece.

  Dzisiaj w Bibliotece w  Ludwikowicach Kł. w ramach warsztatów wielkanocnych, uczniowie klasy V pod opieką Pani Joli Koterby, mieli okazję własnoręcznie przygotować palmy z kolorowych bibuł, wstążeczek i papieru.Wszystkiemu towarzyszyła pogadanka o tradycjach i dekoracjach świątecznych.Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę i wykreślankę dotyczącą  ważnych zwyczajów wielkanocnych.

 • Wspomnienia z podróży Janusza Kobrynia

  W niezwykłą podróż, śladami zesłańców w południowym Kazachstanie zabrał dzisiaj uczniów Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł.Pan Janusz Kobryń, który od lat zajmuje się losem deportowanych osób do ZSRR. Wspomnienia te są systematycznie wydawane przez Koło Związku Sybiraków w Bystrzycy Kłodzkiej. Pan Janusz zabrał uczniów na wycieczkę do miejscowości Aczysaj w południowym Kazachstanie, gdzie duża grupa mieszkająca w naszych okolicach (Kotlina Kłodzka) osób to sybiracy , którzy pracowali po zesłaniu.w kopalni rud metali kolorowych.Wyjaśnił młodym ludziom gdzie szuka materiałów i informacji o miejscach osiedlenia, podkreślił również , że interesują go losy współzesłańców rożnej narodowości. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć również pamiątki z tej podróży, a także przymierzyć tradycyjny kazachski strój.

 • Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim

  18 kwietnia 2018 r. (środa) godz. 10.00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się spotkanie z Bolesławem Grabowskim pasjonatem podróży. Zwiedził prawie wszystkie kontynenty. Był w Japonii, Australii, Peru, Boliwii, Kanadzie, USA, Indiach, Egipcie, krajach Afryki Środkowej i krajach Europy. Obecnie prowadzi prelekcje podczas których prezentuje slajdy, stroje i inne pamiątki z wyprawy.

 • Zapraszamy na spotkanie z pisarką Danutą Sadownik

  12 kwietnia 2018 r. (czwartek) godz. 17.00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbędzie się spotkanie z pisarką Danutą Sadownik oraz promocja książki "A ty dokąd?"

 • Obchody Tygodnia z Internetem w Bibliotece.

  Stało się to już tradycją Biblioteki, że co roku przyłącza się do akcji: "Tydzień z Internetem". W tym roku w kampanii udział wzięli nasi seniorzy z grupy komputerowej. Motywem przewodnim tej akcji w całej Europie jest: krytyczne myślenie.

 • "Tydzień z Internetem" 19-25 Marca.

  Jak co roku nasza Biblioteka przyłącza sie do  tej akcji.Tym razem motywem przewodnim będzie krytyczne myślenie. Autorzy tegorocznej kampani, chcą, by każda osoba, która weźmie udział w kampanii, miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy.Chcą też zwrócić uwagę, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach. I pokazać, w jaki sposób można ocenić ich wiarygodność.

 • "Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat"

  Dzisiaj zakończyliśmy cykl spotkań w Bibliotece w Ludwikowicach Kł., pod tytułem: "Dobrzy ludzie w złych czasach". Uczniowie klasy VII pod opieką Pani Joli Koterby ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. zaprezentowali życiorysy znanych osób, którzy znaleźli się w gronie osób, które przeżyły II wojnę światową, lub zginęli w czasie Holocaustu, a ich sylwetki są godne do zapamiętania i podziwu, ze względu na czasy, w których przyszło im żyć. Na koniec niezwykłej lekcji, w zawiązaniu do ogłoszonego Roku Ireny Sendlerowej, uczniowie, obejrzeli prezentację multimedialną o jej życiu, a następnie pisemnie rozwiązali krótki test.

   

 • Spotkanie autorskie z Markiem Cybulskim

 • ROK 2018 ogłoszono....

 • (Do) WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło 2018 roku!!!!

  Zarząd Główny SBP na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2017 r. wybrał hasło promujące program Tydzień Bibliotek 2018, które brzmi (Do)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Hasło zaproponował Okręg SBP w Opolu.