A A A

Aktualności - Biblioteka

 • Godziny otwarcia Bibliotek dla czytelników w Gminie Nowa Ruda. Zapraszamy !!!

  Godziny otwarcia Bibliotek dla czytelników w Gminie Nowa Ruda. Zapraszamy😊😘🥰

  🙂Biblioteka w Ludwikowicach :

  Poniedziałek - 10.00 - 16.00
  Wtorek - 10.00 - 16. 00
  Środa-10.00-16.00
  Piątek - 10.00-16.00

  😲Biblioteka w Dzikowcu. Filia Nr 1

  Środa-10.00-16.00
  Piątek - 10.00-16.00

  😏Biblioteka w Jugowie. Filia Nr 2

  Poniedziałek - 10.00 - 16. 00
  Wtorek - 10.00 - 16. 00
  Środa-10.00-16.00
  Piątek - 10.00-16.00

 • "WESOŁY ZWIERZYNIEC🐶🐰🐴 - moje ulubione wiersze i wierszyki"

  Biblioteka w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. serdecznie zaprasza do udziału w XV Jubileuszowym Gminnym Konkursie Recytatorskim🗣 dla Przedszkoli„ Wesoły zwierzyniec – moje ulubione wiersze i wierszyki”.” 🐺🐮🦊🐻Znamy nowy termin nadsyłania zgłoszeń wraz z filmikami na Gminny Konkurs  Recytatorski dla Przedszkoli: "Wesoły zwierzyniec - moje ulubione wiersze i wierszyki". Czekamy na Wasze zgłoszenia do 27 maja. ZAPRASZAMY bardzo serdecznie.

 • XXV PEGAZIK - Eliminacje gminne.

  Gminne eliminacje XXV Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" 🗣🎙, które odbyły się czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda już za nami.Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych i udziału w finale wojewódzkim.Więcej informacji w załącznikach.🥇🥈🥉🏆

 • Marzec- Tydzień z Internetem.

  Jak co roku, nasza Biblioteka przyłączy się do udziału w kampanii „Tydzień z Internetem”! Akcja odbędzie się w dniach 23-29 marca w całej Europie.. Tym razem motywem przewodnim będzie świadome korzystanie z informacji.

  Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali

   

 • Tłusty czwartek w bibliotece… czyli bardzo słodkie spotkanie w czasie ferii.

  Biblioteka zorganizowała dla dzieci w czasie spotkanie z cyklu „Tradycje karnawałowe”. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z pojęciami: tłusty czwartek, ostatki, zapusty, karnawał oraz z obrzędami i zwyczajami z nimi związanymi. Celem takich spotkań jest ukazanie wielkiego bogactwa i różnorodności, jak i trwałości oraz ciągłości polskich tradycji, które warto pielęgnować i ocalić od zapomnienia. Bo jak mówi stare przysłowie:  "Kto pączka w Tłusty Czwartek nie zje tego powodzenie w życiu ominie. Ale żeby było weselej uczestnicy próbowali zjeść pączka bez oblizywania się. Nie wszystkim się to udawało. Było więc dużo śmiechu. Pozostałą część spotkania dzieci wykorzystały na wspólne gry planszowe.

   

 • XXV Dolnośląski Konkurs Recytatorski "PEGAZIK"

  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. informuje, że eliminacje gminne XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" odbędą się w czytelni Biblioteki CKGNR w dniu 27 lutego 2020 r. o godz.10.00. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 24 lutego 2020 r. pocztą tradycyjną lub mailową. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Więcej informacji o konkursie w załącznikach!

 • Karnawał, obyczaje, tradycje i ciekawostki.

  Dzisiaj podczas zajęć królował temat karnawału. Usłyszeliśmy skąd się wzięły tradycje i obrzędy karnawału, a także ciekawostki związane z nim. Karnawał to oczywiście zabawy i bale i u nas w bibliotece też był taki bal. Dzieci własnoręcznie przygotowały maski z filcu, ozdobiły je cekinami i kolorowymi koralikami. Zabawa była znakomita, mnóstwo pomysłów i wiele radości. Kreatywność naszych milusińskich jest zaskakująca. Były motywy zwierzęce: kotek, piesek, lew i inne. Później nadmuchaliśmy kolorowe balony, które wykorzystaliśmy do różnych wspólnych zabaw.


   

   

 • Światowy Dzień Kota - zajęcia w Bibliotece

  Światowy Dzień Kota"- bo koty🐱 są dobre na wszystko.
  Obchodzony w Polsce 17 lutego Światowy Dzień Kota ma podkreślić znaczenie tych zwierzaków w naszym życiu, uwrażliwić człowieka na często trudny los bezdomnych dachowców. Dzieci 🧒👩🧑w czasie zajęć w czytelni biblioteki w Ludwikowicach Kł., wysłuchały krótkiej historii o kotach. Chętnie rozwiązywały quizy dotyczące kotów, które są bohaterami książek📚📖 i bajek dla dzieci. Następnie układały ”kocie przysłowia🖋🖊”. Dużo radości sprawiły dzieciom konkurencje takie jak: picie mleka 🥛na czas, czy zwijanie wełny w kłębek. W drugie części”świętowania, każdy przygotował, laurkę dla kotka.

 • Ferie z grami planszowymi.

  Z uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się zajęcia z dziećmi🧒 podczas ferii⛄️❄️☃️ z wykorzystaniem gier🎲🧩 i innych pomocy edukacyjnych otrzymanych w Akcji - ARiMR wspiera dzieci.#dolnośląskioddziałregionalnyARiMR #stowarzyszenieinicjatywalokalna #gminanowaruda #centrumkulturygminynowaruda

 • PATRONI ROKU 2020.

  Sejm ustanowił patronów roku 2020. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Leopold Tyrmand. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100. rocznicę.

 • ZASMAKUJ W BIBLIOTECE - tegoroczne hasło TYGODNIA BIBLIOTEK 2020.

  Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonało wyboru hasła promującego XVII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2020 r. Hasło brzmi „Zasmakuj w bibliotece”.