A A A

Polecamy tytuły książek na listopadowy wieczór.

1.M.Ulatowska J.Skowroński-" Historia spisana atramentem"

To opowieść o przemianie młodzieńca, który wstąpił do seminarium - od początków jego drogi kapłańskiej, poprzez rozterki i walkę z przymusem dochowania celibatu.O próbach opuszczenia Kościoła i powrotach przed ołtarz.

2.K. Bonda-"Lampiony"

Trzecia z serii czterech książek o utalentowanej profilerce Saszy Załuskiej.Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości.

3. A.Olejnik-" Nieobecna"

Dwie bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej.W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie.Do czasu.W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi.

4.J.Sasson-" Sekrety księżniczki".

Być kobietą dziś w Arabii Saudyjskiej - co to właściwie znaczy? Sekrety księżniczki to niezwykle aktualna opowieść o współczesnych muzełmankach, ich postawach, wyborach, losie. Autorka odważnie ujawnia mroczne kulisy życia w świecie arabskim, aby ocalić kobiety przez szalejącą przemocą.

5. M.H.Kelly - "Liliowe dziewczyny"

Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbruck.W okupowanej Polsce nastoletnia Kasia angażuje się w działania na rzecz podziemia i szybko zostaje aresztowana. Młoda Herta odpowiada na opublikowane przez władze III Rzeszy ogłoszenie o pracy dla lekarza i zostaje zatrudniona w Ravensbruck. Caroline po wojnie zaś sprowadza do Stanów Zjednoczonych najbardziej chore byłe polskie więźniarki, tak zwane króliki doświadczalne- zapewnia im wszechstronną opieke lekarską.