A A A

Nowy Rok z książką.

1. Janicki Kamil-" Damy ze skazą"

Poznaj historię polskiej korony, bez mitów i fałszerstw.W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.

2.Kopka K.-"Złoty pociąg"

Po latach służby w najniebezpieczniejszych rejonach świata inspektor Maciej Stasiński ani myśli o emeryturze.Szczęsliwie dostaje przydział do Komisji Morderstw na Dolnym Śląsku, której głównym celem jest drobiazgowa analiza dawnych przestępstw.

3.Rojas Clara-" Zakładniczka"

Prawdziwa historia uprowadzonej i więzionej w dźungli przez sześć lat kobiety, która chciała zmienić swój kraj na lepsze. Clara została zakładniczką oskarżonej o terroryzm grupy partyzanckiej FARC i musiała zmierzyć się z niewyobrażalną traumą, by przetrwać.

4.Lingas-Łoniewska A.-" Piętno Midasa"

Brudne podwórka wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego...

Chłopak, który urodził się w niewłaściwej rodzinie i człowiek, który dał mu szansę. Tylko... na co ?

Jakub Rojalski, zabóczo przystojny pasjonat fotografii, podczas  przyjęcia weselnego poznaje inspektor Karolinę Linde, szefową wydziału śledczego wrocławskiej policji.Kobieta jest sfrustrowana i przemęczona, ponieważ dochodzenie w sprawie płatnego zabójcy utknęło w martwym punkcie, tymczasem Midas uśmierca kolejne ofiary.

5. Coelho P.-" Szpieg"

Nosiła wiele imion z domu Margaretha Geertruda Zelle, na Jawie była panią MacLleod, Niemcy nadali jej kryptonim H21.W poruszającej i wciagającj powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną osadzoną w paryskim więzieniu a jej adwokatem.