A A A

Książkowe Bestsellery

1. Grzegorz Kubicki -"Ania"

Łobuziara z urodą nastolatki i głsem jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać.Pojawiła sie w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolnych aktorek, utożsamiała 'Polski sen lat 90", była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności.

2. Maria Nurowska -" Misjonarka"

Sylwester 2000 roku, na ulicach Monachium wiwatujący tłum, Eliza wraca myślami do czasów, gdy była młodą kobietą. Na Pomorzu pozostawiła wszystko, co  było jej drogie - dom, groby najbliższych i ukochanego mężczyznę. Misjonarka Marianna umiera w Afryce zarażona AIDS. Wzywa Elizę do siebie, aby mogły rozliczyć się ze swoim życiem i odkryć rodzinną tajemnicę, która rozdzieliła je na wiele lat.

3. Carlos Ruiz Zafon-" Labirynt duchów"

Cień wiatru dał początek tej historii. Alicja wraz z kapitanem policji ma kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii "Labirynt duchów". Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere i Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa.

4.Amy Gentry -"Stracona"

Ukryta w szafie dziewięcioletnia Jude z przerażeniem obserwuje, jak obcy mężczyzna z nożem w ręku uprowadza jej trzynastoletnią sistrę Julie.