A A A

Goście Festiwalowi - kolejna odsłona.

Dorota Sumińska - lekarka weterynarii, publicystka. Opublikowała wiele książek bardzo różnej kategorii – poradniki, biografie, powieści i książki podróżnicze dla dorosłych i dla dzieci. Pisze też do prasy. Prowadziła programy telewizyjne (Zwierzowiec w TVP1 i część o zwierzętach w Między kuchnią a salonem w TVN) i radiowe (Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia oraz prowadzi Wierzę w zwierzę na antenie Tok FM).

Marek Krajewski - pisarz, filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych, autor kryminałów. Laureat licznych nagród. Zdobył Paszport „Polityki” (2006), Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę ("Widma w mieście Breslau", 2005) oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej "Koniec świata w Breslau" (2004). Wybrany Ambasadorem Wrocławia, odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Laureat niemieckiej nagrody im. Georga Dehio za twórczość literacką (2016).

Katarzyna Puzyńska - pisarka, psycholog. Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książki non-fiction "Policjanci. Ulica", w której razem ze swoimi rozmówcami, przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.