A A A

Festiwal Góry Literatury coraz bliżej

Beata Maciejewska - dziennikarka i publicystka, z wykształcenia historyk. Od 1992 roku pracuje we wrocławskiej redakcji „Gazety Wyborczej”, w której zajmuje się popularyzacją historii Wrocławia. Prowadziła bloga Beata Maciejewska: "Wysiadłam na przystanku Wrocław". Laureatka Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w kategorii prasa (2002), uhonorowana Laurem Wrocławia przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia (2013). W 2014 roku otrzymała Nagrodę Kulturalną Śląska. W 2015 roku jej książka „Spacerownik wrocławski 2. Nowe trasy” została uznana za najlepszy przewodnik podczas XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

Wojciech Orliński – dziennikarz, pisarz i publicysta. Od 1997 związany z "Gazetą Wyborczą". Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Autor wielu książek, w tym m.in. powieści science fiction "Polska nie istnieje" (2015), leksykonu "Co to są sepulki – wszystko o Lemie", a także biografii Lema zatytułowanej "Lem. Życie nie z tej ziemi" (2017) i scenariusza do poświęconego Lemowi filmu dokumentalnego Borysa Lankosza "Autor Solaris". Nagrodzony Śląkfą (nagrodą Śląskiego Klubu Fantastyki) w kategorii Wydawca Roku (2008), za wydanie z jego inicjatywy kolekcji dzieł Stanisława Lema przez wydawnictwo Agora. Prowadzi blog "Ekskursje w dyskursie".

Izabella Kaluta - menedżerka kultury, redaktorka i urzędniczka. Zakochana w Chinach i w chińskiej kuchni. Do Państwa Środka odbyła już piętnaście podróży, ale wciąż planuje kolejne. Na co dzień pracuje w Instytucie Książki, gdzie zajmuje się promocją polskiej literatury za granicą i książkami dla dzieci. Autorka książki "Man zou. Chiny dla dociekliwych".