ROK 2019 w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich.
Bożonarodzeniowe warsztaty w Bibliotece.
Dzisiaj odbyły się w naszej Bibliotece 🎄🎄🎄 Bożonarodzeniowe warsztaty dla uczniów klas szóstych i siódmych z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach Festiwalu Artystycznego.🔔🔔🔔 Projekt "Wspólnie dla kultury" został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.
Z wizytą w wesołym Bullerbyn.
W oparciu o lekturę📘 „Dzieci z Bullerbyn”, do naszej biblioteki zawitały dzieci👦👩 z klasy III z opiekunem Panią Dorotą Żydak. Dzieci wysłuchały rozdziału: „Anna i Ja Załatwiamy sprawunki”🥐🥚🍅🥕🍖🥨🍣 Pierwszym zadaniem było zrobienie przez dzieci listy produktów, które miały kupić Anna i Lisa. Następne zadanie polegało na przyporządkowaniu bohaterów lektury do odpowiednich domków – trzech zagród🏠🏠🏠. Kolejną zabawą była „prawda czy fałsz”. Odczytywane były pewne twierdzenia dotyczące przygód dzieci z Bullerbyn, a zadaniem uczniów była ocena czy zdanie jest fałszywe czy prawdziwe. Na zakończenie dzieci wysłuchały jeszcze innego rozdziału, w którym dzieci lubiły zabawę w przebieranie🤩😎 i same też się troszkę poprzebierały.👘👔👒🧥
Zajęcia Edukacyjne w Bibliotece w Ludwikowicach.
29.11.2019 r. z uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich odbyły się pierwsze zajęcia z dziećmi z klasy I z wykorzystaniem🧩🎯♟🎲 gier i innych pomocy edukacyjnych otrzymanych w Akcji - ARiMR wspiera dzieci 💚💚💚#dolnośląskioddziałregionalnyARiMR #stowarzyszenieinicjatywalokalna #gminanowaruda #centrumkulturygminynowaruda
Urodziny Pluszowego Misia.
Tradycyjnie na zaproszenie biblioteki w Ludwikowicach Kł. przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda przyszły dzisiaj świętować na sali gimnastycznej wspólnie Urodziny Pluszowego Misia 🧸🧸 dzieci👧👦 z przedszkola i z Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Ludwikowicach Kł. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie🧸 i razem tańczyły w rytm piosenki „Jadą, jadą ... misie.🧸 Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości, dzięki paniom animatorkom z Kamayu Art. Dziękujemy !!!😊😆
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece.
Jak od wielu lat , tak i w tym roku obchodziliśmy w naszej Bibliotece 🧸🧸🧸 Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji 🎂🎂🎂uczniowie z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich poznały historię powstania🧸🧸🧸 pluszowych zabawek oraz najbardziej znane sylwetki misiów: Uszatka, Colargola, Yogi, Paddingtona, Kubusia Puchatka i Gumisie🐻🐼🐨. Spotkaniu towarzyszyły konkursy m.in. na "uśmiech misia", ,,misiowe puzzle" i w "misowy sen zimowy". Dzieci ćwiczyły z misiami oraz jadły🍯🍯🍯 miodek - misiowy przysmak. Dzieci spędziły ten dzień na 🧸🧸🧸Misiowej wesołej zabawie.
Urodziny Kubusia Puchatka z klasą II ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach.
Kubuś Puchatek- bohater kultowych📚📚 książek A. A. Milne skończył 93 lata 🎂🎂 Dzisiaj w bibliotece, każde dziecko choć przez chwilę mogło zostać Kubusiem Puchatkiem. Zabawy i śmiechu 😀😀😀 było co niemiara, bo najsłynniejszego wielbiciela miodku 🍯🍯🍯 kochają wszyscy – mali, więksi i całkiem dorośli ❤️❤️❤️
ZESTAW EDUKACYJNY - już w Bibliotece!!!
Miło nam poinformować że, Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna na rzecz rozwoju Gminy Nowa Ruda otrzymała zestaw edukacyjny w Akcji - ARiMR wspiera dzieci. W zestawie znalazły się: gry edukacyjne, przenośne biurko, mówiące pióro, mówiący robot i inne pomoce dydaktyczne.Otrzymany zestaw czeka na dzieci w Bibliotece w Ludwikowicach Kłodzkich😀🙃😄
Spotkanie autorskie z Agnieszką Urbańską
25 października Agnieszka Urbańska, pochodząca z Kłodzka autorka książek 📚📚dla dzieci odwiedziła Bibliotekę i spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich. ✍️Pisarka rozpoczęła wizytę od przedstawienia bohaterów i rekwizytów ze swoich książek.Poznaliśmy główne postacie przygód ukrytych w 👛tajemniczym kuferku: 🐈Kot Aksamit, 🦖Smok Cudok, 🐄Krowa Łacinka, Wandzia Węszynos i Lalka Patycja bohaterka najnowszej książki "Na pomoc Patycjo". Na zakończenie był czas na pytania uczestników i 🖊🖊autografy😀😀😀"Tajemniczy ogród" - lekcja biblioteczna z klasą V.
Inspiracją dzisiejszej lekcji bibliotecznej była powieść Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”, omawiana na lekcjach języka polskiego w klasie V w Szkole podstawowej w Ludwikowicach Kł.. Uczniowie, pracując w oparciu o tekst powieści, w czytelni Biblioteki mieli w grupach odtworzyć to magiczne miejsce. Wykorzystali różne materiały, a ich wyniki pracy były imponujące. Zadania dla uczniów klasy Va zostały przekazane w atrakcyjnej formie, skorzystaliśmy z różnych pomysłów i zabaw w pracy z tekstem. Wspólnie opisaliśmy głównych bohaterów Mary, Collina, odkryliśmy przemiany obojga bohaterów. Powiedzieliśmy sobie o przyjaźni i jej roli w życiu człowieka. Na koniec uczniowie w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł.,przygotowali plakaty w formie zaproszenia na uroczyste otwarcie Nowego Ogrodu.
Dzień Głośnego Czytania- Czytamy najpiękniejsze wiersze dla Niepodległej.
Biblioteka w Ludwikowicach Kł we współpracy z klasą VII i opiekunem Panią Jolą Koterbą ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach, przeprowadziła akcję czytelniczą Głośnego Czytania – Czytamy dla Niepodległej! W spotkaniu wzięli udział zaproszeni uczniowie klasy II z opiekunem Panią Moniką. Starsi uczniowie czytali zaproszonym młodszym kolegom wybrane wiersze mówiące o Ojczyźnie i symbolach narodowych. Celem akcji Biblioteki, było zwrócenie uwagi na niepodległość Polski, a równocześnie propagowanie czytania jako wspaniałej formy rozrywki intelektualnej.
Przeszłość jest zawsze żywa - udane spotkanie autorskie z Markiem Cybulskim.
Wczoraj Biblioteka w Ludwikowicach Kł. gościła podwójnie Pana Marka Cybulskiego, noworudzianina, pasjonata i tropiciela🧐 zagadek. Rano odbyło się spotkanie z młodzieżą, a popołudniu z mieszkańcami Gminy Nowa Ruda. Pan Marek, badacz lokalnej historii w fantastyczny sposób wprowadził uczestników spotkania w nieodkryte dotąd zakątki ziemi noworudzkiej. Przypomniał nieznane jeszcze historie i dawno zapomniane opowieści. Pan Marek przybliżył nam miejsca niezwykłe na zdjęciach📷📽, zaprowadził nas w najbardziej mroczne zakamarki dawnej Neurode. W najnowszej swojej książce 📚autor podkreśli,że po raz pierwszy przypomina dawno zapomniane legendy. Na zakończenie fascynującego spotkania, można było kupić książkę📖 z autografem ✍️pisarza.
Jesienne słuchanie audiobooków - Zapraszamy!!!
Zapraszamy miłośników audiobooków do biblioteki po nowe tytuły i zachęcamy do spróbowania przygody z audiobookami.
Spotkanie autorskie z Markiem Cybulskim.
W najbardziej mroczne zakamarki dawnej Neurode zabrał dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kł. Pan Marek Cybulski, który uwolnił z zapomnienia noworudzkie duchy. Marek Cybulski (MC Noworuders) – noworudzianin, badacz lokalnej historii, pasjonat i tropiciel zagadek, tajemnic. Eksplorator podziemi, dokumentalista oraz kolekcjoner wszystkiego, co noworudzkie przybliżył historie, nieznane fakty, tragedie i legendy naszej małej ojczyzny.
"Po nitce do kłębka - czyli jak korzystać z encyklopedii i słowników"
10 października w ramach zajęć z języka polskiego 👫👫uczniowie klasy V wraz z polonistką Panią Stanisławą Truchły ze Szkoły Podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich wzięli udział w lekcji bibliotecznej 👩🏫👩🏫"Po nitce do kłębka czyli jak korzystać z encyklopedii i słowników"📚📚 Celem głównym lekcji było doskonalenie umiejętności posługiwania się encyklopediami, słownikami, leksykonami zgromadzonymi w księgozbiorze biblioteki.
Japonia, kraj kwitnącej wiśni - spotkanie z podróżnikiem panem Bolesławem Grabowskim.
Dzisiaj, 9 października Bolesław Grabowski, obieżyświat i pasjonat podróży zabrał nas w niezapomnianą ✈️wycieczkę po kraju kwitnącej wiśni 🇯🇵🇯🇵🇯🇵Uczestnicy spotkania mieli okazję poczuć się jak prawdziwi Japończycy! Przebrani w kimona słuchali prelekcji o Japonii, ⛩⛩ jej miastach i mieszkańcach, o tradycjach i zwyczajach. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają lekcje w szkole japońskiej oraz jakie posiłki spożywają. Podróż po 🏔 Japonii uatrakcyjniła prezentacja multimedialna, kimona, wachlarze, buty i wiele innych ciekawych pamiątek. Dziękujemy🙂🙂🙂
Zima – trudny czas dla zwierząt. Jak im pomóc i jak o nie dbać? - spotkanie z panią Leśnik.
Grupa starszaków 👧👦z Przedszkola z Ludwikowic Kł. wzięła udział w spotkaniu w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach Kł. z dobrym opiekunem lasu🌳 i zwierząt,🐗🐰🦅🐦 panią Mariolą Miśkiewicz. Dzieci poznały zasady właściwego dokarmiania zwierząt oraz dowiedziały się, że pokarm dla zwierząt powinien być niesłony i niezepsuty. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski-żabki.
Pażdziernik miesiącem dobroci dla zwierzat- spotkanie z Panią leśnik.
W naszej czytelni w Bibliotece w Ludwikowicach Kł.odbyło się dzisiaj spotkanie z uczniami klasy II i III ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. Głównym celem pani leśnik,🌳🐗 Marioli Miśkiewicz, było przypomnienie dzieciom,👩👦 ze nie tylko w tym miesiącu dbamy o zwierzęta, ale powinniśmy starać się robić to przez cały rok.Na zakończenie miłego spotkania dzieci otrzymały od Pani Marioli, piękne zakładki do książek.
Premiera drugiej części książki Marka Cybulskiego- Nowa Ruda Neurode, tajemnice, zagadki, historia cz.2
Zapraszamy na spotkania do biblioteki w Ludwikowicach, Jugowie i Bożkowie wszystkich chętnych mieszkańców i uczniów:
Biblioteka w Ludwikowicach Kł.:
16.10.2019 r. godz.10.00 spotkanie z uczniami klas VII i VIII
16.10.2019 r. godz.17.00 spotkanie dla wszystkich chętnych mieszkańców.
Biblioteka w Jugowie:
17.10.2019 r. godz.10.00
Biblioteka w Bożkowie:
18.10.2019 r. godz.10.00
Pażdziernik - miesiącem dobroci dla zwierząt.
Październik - to miesiąc dobroci dla zwierząt🐰🦊🦉🐺🐗- z tej okazji uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej z Ludwikowic Kł. i przedszkolaki wezmą udział w spotkaniach z pracownikiem Nadleśnictwa Jugów🐶🐱🌲🌳🍂- panią Mariolą Miśkiewicz w czytelni biblioteki w Ludwikowicach.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.Twórczość Janiny Porazińskiej.
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone po raz pierwszy w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Spotkania mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych.Biblioteka w Ludwikowicach w tym celu zaprosiła dzieci z klasy trzeciej aby wysłuchały wierszy Janiny Porazińskiej. Wato pamiętać, że w tym dniu przypada również rocznica urodzin tej pisarki, która wydała dla dzieci kilkadziesiąt książek m.in. : Kichuś majstra Lepigliny( opowieść fantastyczną ),W Wojtusiowej izbie, Wesoła gromadka, Szewczyk Dratewka, Za górami …za lasami…,
Warzywa i owoce w wierszach Tuwima i Brzechwy.
W dniu 24.09.2019r. bibliotekę w Ludwikowicach Kł. odwiedziła grupa dzieci👦👩 z klasy II ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. wraz z opiekunem. Tematem spotkania były warzywa 🥕🥬🥒i owoce 🍏🍉🍐w wierszach. Czytanie oraz słuchanie utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima to ogromna przyjemność. Wywiązała się dyskusja na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie rozwiązali wspólnie witaminową krzyżówkę. Podczas wizyty w bibliotece był także czas na zabawę np. kto pierwszy zetrze marchewkę,🥕 kto odgadnie po smaku jaki to owoc🍎🍇🍊🍋, kto rozpozna warzywo po dotyku👐. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, które pokolorują zgodnie z własnym pomysłem.
Warzywa to samo zdrowie - lekcja biblioteczna.
Naszą bibliotekę w Ludwikowicach odwiedziły dzisiaj dzieci z pierwszej klasy 🧑👩👦🧒ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. Czytaliśmy📖 wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”, do którego przygotowany został teatrzyk kukiełkowy, którego bohaterami były warzywa. Szukaliśmy podobieństw z wierszem Juliana Tuwima pt. ”Warzywa”🍆🥒🥕. Spotkanie to było okazją do poznania nie zawsze wszystkim znanych warzyw.🥦🌽🍅🥕 Dzieci z uwagą wysłuchały "warzywnych" wierszy poetów oraz rozpoznawały warzywa, które umieściłyśmy w naszym magicznym kufrze. Były również zagadki, rebusy związane z tymi wierszami, konkursy.m.in. kto szybciej zetrze marchewkę,🥕🥕 kto rozpozna po smaku jaki to owoc🍓🍏🍐🍋. Spotkanie było bardzo miłe i wesołe, dzieci świetnie się bawiły i fantastycznie odpowiadały.
Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim.
Mamy przyjemność już dziś zaprosić miłośników przygody i dalekich krajów✈️🚂🚗 na spotkanie z podróżnikiem💼, Panem Bolesławem Grabowskim 9 pażdziernika 2019r.( środa) godz.10.00. Podczas spotkania będzie można wysłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i ciekawe pamiątki z podróży Pana Bolesława do Japonii.🥢🎎🇯🇵👘
8 edycja Narodowego Czytania
Podczas tegorocznej odsłony 8 edycji Narodowego Czytania, lekturą były nowele polskie, które młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł., a także mieszkańcy Gminy Nowa Ruda, mogli usłyszeć w różnym wykonaniu. Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez panią Wójt Gminy Nowa Ruda Adriannę Mierzejewską, która przeczytała gościom „Katarynkę” Bolesława Prusa. Następnie wysłuchaliśmy noweli Władysława Stanisława Reymonta pt. ”Orka” w wykonaniu Senatora RP Aleksandra Szweda. Kolejną propozycją dla słuchaczy była nowela” Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, którą przybliżył nam Wicewojewoda Województwa Dolnośląskiego Jarosław Kresa. Wspólne czytanie przerwaliśmy krótką przerwą, wystąpiły panie z naszego Koła Gospodyń Wiejskich i panie z Klubu „Iskierki”. Dwie ostatnie nowele usłyszeliśmy w wykonaniu Pani Magdy Tomkiewicz, radnej Gminy Nowa Ruda i Pani Sekretarz Gminy Nowa Ruda Marii Wojcińskiej. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe książki, z podpisem i logiem Narodowego Czytania, a Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda przygotowało słodką niespodziankę - pyszny tort. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
KOBIETY WIEDZĄ CO CZYTAJĄ 😃!
Dzięki Grupie Agora, która przygotowała dla bibliotek specjalną ofertę darmowej prenumeraty cyfrowych 💻🖥🖱serwisów "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" nasza biblioteka zapewnia naszym czytelnikom dostęp do tej oferty na wszystkich naszych urządzeniach. Zapraszamy do naszej czytelni.
NARODOWE CZYTANIE W GMINIE NOWA RUDA !
Do udziału w akcji Narodowego Czytania 2019 zaprasza:
Biblioteka Jugów dnia:6.09.2019 r. od godz. 9.45 do godz.11.00
Biblioteka Dzikowiec dnia: 6.09.2019r. od godz.10.00 do godz.11.30
Biblioteka Ludwikowice Kł. dnia:13.09.2019r. od godz.10.00 do godz.12.00 - Galeria Sztuki Niezależnej (Muzeum Ziemi Sowiogórskiej)
Biblioteka Wolibórz Kł. dnia: 6.09.2019r. od godz.10.45
Kreatywne warsztaty dla dzieci
W ramach akcji " Wakacje ☀️🏝 z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda"- w czytelnii Biblioteki w Ludwikowicach Kł, odbyły się genialne kreatywne warsztaty z panią Wiolą. Dzieci miały okazję poznać technikę decoupage, ozdobiły butelki i płyty Cd, wykorzystując m.inn.kolorowe papierowe serwetki, a także mogły wziąść udział w genialnej zabawie koralikami do zaprasowania " hama".
11 września -NARODOWE CZYTANIE -Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019
Szanowni Państwo‼️
Miło nam poinformować, że Biblioteka w Ludwikowicach Kł. otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP okolicznościową pieczęć do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach Nowel polskich.📕📗📘📖
Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać taką pieczęć oraz posłuchać fragmentów wybranych Nowel polskich 📚zapraszamy do Galerii Sztuki Niezależnej ( Muzeum Ziemi Sowiogórskiej) przy ul. Głównej 65, 13 września od godz.10.00 do godz.12.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.‼️"Nowe przygody Pippi Skarpetki" - teatrzyk
W ramach akcji Wakacje⛵️☀️⛱🏝 z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł, w czytelni Biblioteki w Ludwikowicach, dzieci z Gminy Nowa Ruda oraz wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Ludwikowicach Kł. miały okazję na kolejne ciekawe spotkanie wakacyjne, tym razem z aktorami ze Studia Małych Form Teatralnych KRAK-ART z Krakowa. Dzieci poznały szalone przygody wesołej Pippi. Tytułowa bohaterka obdarzona jest nadludzką siłą. Mieszka w Willi Pięknotka, wspólnie ze swoją ukochaną małpką i koniem w kropki.🙉🐒🐴
Dziewczynka👩 mieszka w nim sama i nie chodzi do szkoły. Na dodatek w nosie ma wszelkie zasady bezpieczeństwa, w rezultacie wciąż wpada w jakieś tarapaty. Pomysłodawcy przedstawienia chcą uzmysłowić młodym widzom, że warto ich przestrzegać, by nie zrobić krzywdy sobie i innym. „Pippi Skarpetka” to nie tylko zabawna historia, ale również ważna lekcja na temat znaków drogowych 🚦🚯🚷🚸oraz podstawowych zasad ruchu drogowego.
W spektaklu poruszony został temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Poza tym zabawna bohaterka wraz ze swymi przyjaciółmi ubawiła całą widownię niemal do łez.🤗🙂Bezpieczne wakacje - spotkanie z policją.
Akacja -Bezpieczne wakacje⛵️🛶⛱🏖 - spotkanie z policjantką 👩✈️panią Patrycją i policjantem👨✈️ panem Łukaszem w bibliotece w Ludwikowicach Kł. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Poruszony został temat bezpiecznych wakacji w nad wodą i w górach, przypomniane zostały również dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
"A MOŻE NAD MORZE" -BAJKA O PIRATACH
Podczas kolejnych sierpniowych zajęć w bibliotece w Ludwikowicach Kł. z cyklu „A może nad morze”⛵️🏝, przeczytaliśmy fragment książki📖 J. M.Barriego pt.”Piotruś Pan”. Wybraliśmy spośród siebie kapitana naszego pirackiego okrętu⛵️. Jak wiemy na każdym szanującym się statku obowiązywał kodeks, którego załoga musiała bezwzględnie przestrzegać; nowi członkowie bibliotecznej załogi „ Śpiąca Meduza” podpisali 🖋✍️się pod artykułami. Nie wystarczyło to jednak, aby stać się prawdziwym piratem. Młodzi marynarze musieli kolejno przejść próby siły💪, zręczności, wytrzymałości i sprytu, aby zasłużyć na miano pirata i otrzymać prawdziwe pirackie imię, które wybrali sobie sami. Kapitan natomiast uderzał takiego ”chrześniaka” trójzębem i nadawał mu imię. Dopełnieniem chrztu był słodki poczęstunek.🍬🍭
"A może nad morze" - Jajecznica Kolumba.
Podczas dzisiejszych zajęć z cyklu 🏖"A może nad morze" przeczytaliśmy jedno z opowiadań 🥚🥚🥚 "Jajko na sztorc" Pawła Wakuły z książki pt."Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach". To bardzo ciekawa książka, dzięki której dostajemy solidną dawkę wiedzy podaną w niebanalny i przystępny sposób. Drugą część zajęć uprzyjemniły😀😀😀 zabawy sportowo-ruchowe jak: obieranie i zjedzenie jajka na czas, rzut jajkiem, chodzenie na szczudłach czy kostka szczęścia🎲🎲🎲 Punktem kulminacyjnym było wspólne przygotowanie jajecznicy🍳🍳 i degustacja🍽🍽🍽
"A może nad morze" -Jurata królowa Bałtyku.
Pierwszy cykl zajęć wakacyjnych „A może nad morze” już za nami. W ciągu czterech spotkań lipcowych dzieci poznały legendy i baśnie morskie, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i quizy literackie, uczestniczyły w rozgrywkach sportowych i wykonywały prace plastyczne. Już w najbliższy sierpniowy piątek zapraszamy ponownie do Biblioteki.
Spotkanie autorskie z Agnieszką Taborską.
W ramach Festiwalu Góry 📚📚📚Literatury 19 lipca 2019 r. w Bibliotece w Ludwikowicach odbyło się spotkanie z Agnieszką Taborską, autorką książek 📖📖📖 dla dzieci i dorosłych, tłumaczem i historykiem sztuki. Jej bajki, ukazały się w Polsce, Niemczech, Japonii i Korei. Źródłem twórczej inspiracji są dla pisarki wydarzenia życia codziennego, miejsce- gdzie mieszka, ludzie- których spotyka, czasami spojrzenie lub gest. Najczęściej bohaterami bajek dla dzieci są zwierzęta 🦒🐓🦉obdarzone cechami ludzkimi. Zachęcamy do lektury książek: ""Licho wie", "Włóczykij" czy "Nie ma to jak sąsiedzi".👍👍👍
Spotkanie autorskie z pisarzem Michałem Rusinkiem.
18 lipca w ramach Festiwalu Góry Literatury w Bibliotece w Ludwikowicach odbyło się spotkanie z Michałem Rusinkiem autorem wielu książek, sekretarzem Wisławy Szymborskiej i pracownikiem na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak sam o sobie mówi wykłada (literaturoznawstwo), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki, felietony). To była prawdziwa uczta literacka-Dziękujemy.
"Chiny dla dociekliwych" - spotkanie autorskie z Izabellą Kalutą.
Dzisiaj 16.07.2019 r. odbyło się spotkanie z Izabellą Kalutą autorką książki 📖📖📖 Man Zou czyli "Chiny dla dociekliwych". Wraz z autorką książki wyruszyliśmy w podróż za Wielki Mur Chiński,✈️✈️ nauczyliśmy się jedzenia pałeczkami 🥢, poznaliśmy chińskie pieczęcie, wachlarze , zrobiliśmy własnoręcznie placuszki chińskie oraz poznaliśmy sztukę parzenia herbaty. Dziękujemy za Dzień Chiński w Ludwikowicach👍👍👍
"A może nad morze" - Dlaczego morze jest słone?
Piątek 12.07.2019 r. ⏰odbyły się kolejne zajęcia wakacyjne "A może nad morze"🧳🕶 i dlaczego morze jest słone🚣♀️🤽♀️🏊♀️. Czas spędzony w bibliotece upływał na różnego rodzaju zajęciach. Wspólnie, z podziałem na role przeczytaliśmy 📖"Legendę o Zaczarowanym Młynku z Wieliczki" autorstwa Wandy Chotomskiej oraz obejrzeliśmy 🎞film edukacyjny wyjaśniający naukowo dlaczego morze jest słone. Po dawce wiedzy z chęcią przystąpiliśmy do zabaw i konkurencji sportowych🤼♀️⛹️♀️🏋️♀️ oraz kreatywnych zajęć plastycznych🎨✂️✏️ Mamy nadzieję, że miło spędziliście u nas dzisiejszy dzień🤣🤣🤣
"A może nad morze" - Latarnia Morska.
Wakacyjne spotkania „A może nad morze” w Bibliotece w Ludwikowicach rozpoczęliśmy od przeczytania „Legendy o powstaniu Latarni morskich” oraz fragmentu tekstu Jerzego Ringera „Od Ognisk do Latarni”. Żeby trafić do wyobraźni młodych ludzi, obejrzeliśmy krótkie filmiki przedstawiające latarnie morskie położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Liczne zagadki, krzyżówki, gry i zabawy ruchowe o tematyce morskiej oraz zajęcia plastyczno- techniczne na wykonanie latarni morskiej z masy solnej - mamy nadzieję, że uprzyjemniły naszym uczestnikom kolejny dzień wakacji.
Wakacje z Biblioteką - zapraszamy!
"A może nad morze" - przywitaj wakacje z biblioteką. Podczas zajęć dzieci wysłuchają morskich opowieści, wezmą udział w zabawach ruchowych, plastycznych i literackich. W lipcu w każdy piątek od godziny 10.00 do 12.00 w sierpniu w każdy poniedziałek od 10.00 do 12.00 - Zapraszamy♥♥♥
Biblioteczny bibliogrill
W słoneczną sobotę biblioteka w Ludwikowicach Kł. zaprosiła na wspólnego bibliogrilla, uczestników grupy komputerowej, panie z naszego Koła Gospodyń Wiejskich i panie z Klubu „Iskierki”. Spotkanie te było okazją do podziękowania za naszą wzajemną współpracę od biblioteki i od Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Było więc nie tylko smacznie, ale i zabawnie. Były quizy i próba rapowania znanych biesiadnych tekstów. Najpiękniej jednak brzmiały wspólnie śpiewane piosenki. Dziękujemy za dobry humor i świetną zabawę !
"Nie umiem zmyślać..." - spotkanie z Barbarą Gawryluk.
Dzisiaj (7.06.2019 r.) w ramach akcji "Z książką na walizkach" 🧳🧳gościliśmy pisarkę Barbarę Gawryluk. Podczas spotkania z młodymi czytelnikami 👫👫autorka opowiedziała o swoich książkach "Dżok", "Klifka", "Tutu" i "Mali bohaterowie". A co je łączy, to fakt, że oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Dlatego gorąco zachęcamy do sięgania po wartościową i ciekawą 📚📚literaturę dziecięcą.‼️
Spotkanie pierwszoklasistów z Panią Leśnik.
W ramach akcji "Cała Polska czyta Dzieciom" 📖📖 w Bibliotece w Ludwikowicach 12.06.2019 r.odbyło się spotkanie z Panią leśnik z Nadleśnictwa Jugów 🌲🌳🌲- Magdą Redel z udziałem uczniów klasy I z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich.Podczas rozmowy z niecodziennym gościem dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska🐾🐾, ale też wzbogaciły ją o nowe informacje i ciekawostki dotyczące świata przyrody 🦉🦉🦉.
Program E-SENIOR w bibliotece.
Gratulujemy‼️😃😉Nasi seniorzy z grupy komputerowej 💻🖥🖱 w Ludwikowicach Kłodzkich zakwalifikowali się do programu E-SENIOR. Pierwsze spotkanie organizacyjne za nami.☀️🌈
Bezpieczny i świadomy SENIOR
Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, oraz Zespół Interdyscyplinarny przy GOPS w Nowej Rudzie zapraszają na spotkanie 14 czerwca 2019r. na godz.11.00 do Biblioteki Publicznej w Jugowie, przy ul.Głównej 85 w Jugowie (nowa siedziba biblioteki znajduje się obecnie w Szkole podstawowej w Jugowie) ZAPRASZAMY SENIORÓW !!!
Lokomotywą do Baśniowego Wzgórza.
W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, bibliotekarze z Biblioteki w Ludwikowicach odwiedzili maluchy z Baśniowego Wzgórza. Przemiłe spotkanie, fantastyczne dzieci, które nie tylko słuchały "Lokomotywy" Juliana Tuwima, ale również świetnie odpowiadały na zadane pytania.Maluszki z grup starszych mogły też wcielić się w rolę konduktora, zakładając specjalną czapkę i potrzymać na chwilę chociaż zrobioną makietę lokomotywy. Na zakończenie w rytm muzyki dzieci bawiły się do znanej piosenki: "Jedzie pociąg z daleka..."
Seniorzy czytają przedszkolakom z Ludwikowic Kłodzkich.
Dzisiaj pani Iza, pani Ania, pani Ela, pani Zosia, pani Jasia i pan Janusz, nasi seniorzy z grupy komputerowej czytali📚📗📕 przedszkolakom👦👩👩🦰👧 z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł. Książka + świetna zabawa + szczypta humoru to recepta na udane spotkanie międzypokoleniowe😉🙃🙂. Dziękujemy ‼️
Sportowcy czytają dzieciom z Zespołu Szkół Nr2 w Ludwikowicach Kłodzkich!!!
Biblioteka w Ludwikowicach w ramach akcji "Cała Polska czyta📚 dzieciom" gościła dzisiaj sportowców z zamiłowania pana Janusza Ferenca ( sporowca, radnego i sołtysa Ludwikowic Kł.) oraz pana Grzegorza Czajkę( nauczyciela z Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Ludwikowicach Kł. Dziękujemy za udział uczniom z Niepublicznej Szkoły Specjalnej i uczniom klasy II ze Szkoły podstawowej w Ludwikowicach. Była📕 📗 i zabawa⚽️🎾🤸♂️⛹️♂️
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Biblioteka w Ludwikowicach Kłodzkich w tygodniu czytania dzieciom proponuje szeroki wachlarz zajęć i spotkań. Szczegółowe informacje na plakacie. Zapraszamy!!!!
"Z książką na walizkach" - spotkanie z Barbarą Gawryluk
7 czerwca o godzinie 10.40 do 12.10 gościem Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich będzie pisarka Barbara Gawryluk. Zapraszamy!!!!
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku
XVI Dolnośląskie Spotkania z Młodymi Czytelnikami!
5 - 8.06.2019 r. zapraszamy na coroczne spotkania z pisarzami w ramach projektu "Z książką na walizkach 2019" do których pozostał niecały miesiąc czasu.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku
XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli - rozstrzygnięty!!!!
15 maja 2019 r. o godzinie 10.00 w czytelni biblioteki odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Moje ulubione wiersze i wierszyki". Dzisiaj Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich wręcz "PĘKAŁA W SZWACH". Publiczność jak co roku dopisała a gwiazdy konkursu nie zawiodły. Więcej szczegółów w załączniku.
Już wkrótce spotkanie autorskie z Nadią Szagdaj!
Serdecznie Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Nadią Szagdaj nową tworzą polskiego kryminału 13.05.2019 r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Ruda filia nr 2 w Jugowie.
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
"Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie” – to hasło XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Patronem honorowym są Polski Komitet Olimpijski oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W dniach 1-9 czerwca 2019r, nasza biblioteka i jej filie wezmą również udział w największym dorocznym święcie czytelniczym.
Otwarcie Nowej siedziby Biblioteki Publicznej Filii Nr 2 w Jugowie. Zapraszamy !
Remont biblioteki trwał od grudnia do połowy stycznia na pomieszczenia adoptowano dawny sekretariat szkoły podstawowej, gabinet dyrektora, salę edukacyjną i bibliotekę szkolną, zakres robót obejmował adaptacje tych pomieszczeń ( wyburzenie starych toalet, które były w korytarzu, zrobienie nowej toalety z części dawnego sekretariatu oraz w drugiej części zrobienie zaplecza socjalnego dla biblioteki , zamurowano zbędne drzwi, zrobiono szerokie przejścia między pomieszczeniami, odrestaurowano (odpalono z olejnej farby) drzwi wejściowe do biblioteki i toalety i zaplecza socjalnego w drzwi wstawiono szkła witrażowe, wycyklinowano podłogi(malowane na olejno przykryte wykładziną) , podłogi piękne modrzewiowe zachwycają wszystkich. Wyremontowano korytarz oraz drzwi łączące część korytarzową szkolna z częścią biblioteczną.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie !
Para Prezydencka wybrała osiem polskich nowel, które będą lekturą tegorocznej, 8. edycji Narodowego Czytania. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
- Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
- Dym – Maria Konopnicka
- Katarynka – Bolesław Prus
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
- Orka – Władysław Stanisław Reymont
- Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
- Sachem – Henryk Sienkiewicz
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim.
Dnia 27.02.2019 o godz. 10.00 młodzież ze szkoły społecznej w Dzikowcu spotkała się w czytelni biblioteki w Dzikowcu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Tematem spotkania była "Japonia- kraj kwitnącej wiśni i lodów o smaku zielonej herbaty" Podróżnik opowiadał o japońskiej szkole, pokazywał uczniom tradycyjny dom japoński. Opowieści o Japonii ubarwił prezentacją kimon, przyrządów do pisania, oraz wielu ciekawych pamiątek.
Gminny Konkurs "Kartka Wielkanocna" - rozstrzygnięty !!!
Komisja Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka Wielkanocna” wyłoniła laureatów 20 marca 2019 roku. Na konkurs nadesłano 201 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Stołów Wielkanocnych 7 kwietnia 2019 r. w Bożkowie ( hala sportowa w Bożkowie) o godz.15.00. W konkursie wzięły udział: Szkoły Podstawowe z: Bożkowa, Dzikowca, Jugowa, Ludwikowic, Woliborza i Włodowic ( 85 prac); Przedszkola z: Bożkowa, Jugowa, Ludwikowic, Przygórza i Woliborza ( 92 prace) ; Niepubliczna Szkoła Specjalna: Ludwikowice Kłodzkie ( 18 prac) i Dom Pomocy Społecznej- terapia zajęciowa: Ludwikowice Kłodzkie ( 6 prac)
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile !
Nasza Biblioteka również w tym roku przyłącza się do akcji społeczno -edukacyjnej Żonkile, upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Jak co roku będziemy angażować się w ten wyjątkowy projekt 19 kwietnia z udziałem uczniów.
Dlaczego Żonkile ?
Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódaca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum Polin kontynuuje tą tradycję rozdając podczas kaźdych obchodów rocznicy powstania, papierowe żonkile. W tym roku mija 100 rocznica urodzin i 10 śmierci Marka Edelmana.
XXIV Pegazik - rozstrzygnięty.
21 lutego 2019 r. w czytelni Biblioteki Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda odbyły się gminne eliminacje XXIV Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Miło jest nam poinformować, że Gminę Nowa Ruda w eliminacjach powiatowych reprezentować nas będzie sześć utalentowanych uczennic: Antonina Bałanda,Jagoda Proszek, Dominika Szpak, Gracjana Niedźwiedź, Kamila Jania i Katarzyna Durda. Gratulujemy. Więcej informacji w załączniku.
Japonia kraj kwitnącej wiśni - spotkanie z podróżnikiem.
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Biblioteką w Ludwikowicach zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim który zabierze nas w podróż po Japonii. Zapraszamy do naszych filii bibliotecznych!
Filia Nr 6 w Bożkowie - 26.02.2019 r.(wtorek), godzina 9.00
Filia Nr 1 w Dzikowcu - 27.02.2019 r.(środa), godzina 10.00"Wiosenny ptasi świat" - spotkanie z panią LEŚNIK.
Grupa starszaków z Przedszkola w Ludwikowicach Kłodzkich odwiedziła Bibliotekę by spotkać sie z Panią leśnik Mariolą Miśkiewicz z Nadleśnictwa Jugów. Tematem spotkania była wiosna i jej pierwsze oznaki w przyrodzie. Na podstawie tekstu Danuty Lewdańskiej "Wiosenny ptasi świat" mięliśmy okazję poznać bliżej poszczególne gatunki ptaków i ich zwyczaje między innymi: kaczek krzyżówek, słowików, łabędzi, skowronków i bocianów. Na zakończenie, dla dzieci które brały udział w konkursie plastycznym czekały dyplomy i zawieszki wiewiórki, a dla wszystkich zakładki do książek. Za prezenty od pani leśnik przedszkolaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.
"Tylko przeżyć" - spotkanie z Sylwią Winnik.
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda wraz z Biblioteką w Ludwikowicach Kłodzkich Zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwią Winnik. Pisarka po raz kolejny odwiedzi nas z premierową książką "Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy". To relacje nie tylko żołnierzy wyjeżdżających na misje do Iraku, Afganistanu, Kosowa czy Syrii, ale przede wszystkich ich żon, dzieci, matek. Miłośników dobrej literatury zapraszamy do czytelni Biblioteki już 7.03.2019 r. o godzinie 17.00
XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli - Zapraszamy!
XIV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli "Moje ulubione wiersze i wierszyki" odbędzie się 25.04.2019 roku o godzinie 10.00 w Galerii Sztuki Niezależnej (dawne Muzeum Ziemi Sowiogórskiej) w Ludwikowicach Kłodzkich. Wszystkie Przedszkola z Gminy Nowa Ruda Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji w załącznikach!
Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym "Kartka Wielkanocna"
Mamy Wielki Zaszczyt Zaprosić wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i Niepubliczne Szkoły Specjalne z Gminy Nowa Ruda do udziału w tegorocznym Konkursie Plastycznym na najładniejszą "Kartkę Wielkanocną". Szczegółowe informacje o konkursie w załącznikach!
Walentynk już niedługo - nie zapomnij!!!
Z okazji zbliżających się Walentynek 💖Biblioteka Publiczna w Ludwikowicach Kłodzkich, oraz wszystkie osoby biorące udział w tegorocznych feriach, składamy płynące prosto z SERDUCHA💝 życzenia wszystkim bliższym i dalszym znajomym wiele Miłości i apel z prośbą: łykajcie jak najwięcej Witaminy "M"❤️🧡💛💚💙💜
Dzień Bezpiecznego Internetu dla Seniorów!
Wczoraj obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu📧 z młodzieżą, a dzisiaj spotkaliśmy się z naszymi kochanymi seniorami 👵👴 z kursu komputerowego 🖥 Jak wskazują wyniki badań dotyczących realnych zagrożeń i uzależnień ze strony Internetu dotyka to zarówno dzieci jak i dorosłych. Dbajmy i Uważajmy na siebie❤️❤️❤️
Dziś Obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu!
5 luty, to dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto obchodzone w całej Europie zawsze w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dlatego, warsztaty feryjne rozpoczęliśmy od obejrzenia dwóch filmów z Platformy edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę "Zamiast hejtu-dodaj znajomego" i "Dzień z życia". Uczestniczki zajęć udowodniły, że w rzeczywistości można w grupie świetnie się integrować korzystając z nowych technologii. Wystarczy wybrać ulubioną piosenkę na komputerze i ją zaśpiewać lub zatańczyć, a przy dobrej muzyce i szczypcie kreatywność można bawić się w ciuciubabkę lub w grę z krzesłami. Trzeba przyznać, super atmosfera i zabawa przednia.
Ferie z Brzechwą i Tuwimem "Bambo"
Któż nie zna wesołego wierszyka Juliana Tuwima "Bambo". Utwór opowiada historię Bambo, młodego czarnego dziecka, które pilnie uczy się w afrykańskiej szkole. Kiedy wraca do domu "psoci i figluje". Dlatego biorąc przykład z naszego bohatera zaplanowałyśmy mało nauki a dużo dobrej zabawy figli i migli. Poszalałyśmy na całego: przejście pod najniżej zawieszoną tyczką, bitwa na papierowe kule, szybka jazda na rozłożonej gazecie, przejście po śladach Bambo, zbieranie pogubinych przedmiotów, przenoszenie gazety na głowie,ramieniu i dłoni.
Ferie z Brzechwą i Tuwimem "Na straganie"
Podczas dzisiejszych zajęć działo się oj działo. Do wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" 🥕🥕🥕w formie zabawy rozpoznawaliśmy warzywa za pomocą zmysłów: 🤓wzroku - należało odróżnić warzywa z obrazków, 🤲dotyku - po kształcie, wielkości i fakturze oraz podać nazwę warzyw po👄 smaku lub 👃węchu. Zadania praktyczne, wśród których najwięcej problemów, ale jednocześnie dużo śmiechu😂, dostarczyło: tarcie ziemniaków🥔, obieranie i krojenie cebuli, rozdzielenie grochu od fasoli czy zjedzenie na czas marchewki🥕. Na koniec odbyły się warsztaty teatralne z wierszem "Na straganie".
Ferie z Brzechwą i Tuwimem "Lokomotywa"
Dziś odbyliśmy wesołą podróż z "Lokomotywą" Juliana Tuwima. Głośne czytanie wiersza i jego interpretacja, konkurs na zaśpiewanie piosenki "Jedzie pociąg z daleka" oraz zagadki, rebusy i puzzle w czasie trwającej wycieczki dowiozły nas bezpiecznie do stacji zwanej Ludwikowice😃😄😆
FERIE!!! w Bibliotece w Ludwikowicach.
Kochani Milusińscy! jeśli macie w tym roku dość zimy, śniegu i mrozu 😉🙂😃 to Zapraszamy Was Serdecznie💗💗💗 do biblioteki w każdy poniedziałek i wtorek od 10.00 do 12.00. Program zajęć w załączniku.
Spotkanie autorskie z Norbertem Kościeszą.
W dniu 22.01.2019 r. o godzinie 10.00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kłodzkich miało miejsce spotkanie z Norbertem Kościeszą, autorem książki pt. "Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic" cz.1 Norbert Kościsza od 12 lat mieszka w Białymstoku, jednak nigdy nie zapomniał o rodzinnych stronach. Swoją tęsknotę wyraził m.in. poprzez pisanie bajek dla dzieci. I tak powstały "Straszne Legendy Hrabstwa Kłodzkiego", "Opowieści starej puszczy", które mają wprowadzić czytelnika w fascynujący świat dawnych wierzeń, bogów, miejsc i ciekawych ludzi.
Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic...oraz baśnie, bajki i inne legendy...
Spotkanie autorskie z pisarzem i autorem książek 📚dla dzieci👦👧 z Panem Norbertem Grzegorzem Kościeszą.Promocja książki 📘pt." Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic"
📖Biblioteka w Bożkowie - 22.01.2019 r. (wtorek) - godz. 8.15
📖Biblioteka w Ludwikowicach Kł. - 22.01.2019 r. (wtorek) - godz. 10.00Kulturalna wycieczka seniorów
Seniorzy z grupy komputerowej z Biblioteki z Ludwikowic Kł.w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na "Koncercie wiedeńskim"🎤🎙🎼🎻sobota 12.01.2019r.Wspaniały czas spędzony z muzyką klasyczną .😀
Wydawnictwo ZNAK w bibliotekach.
Od ponad 60 lat ZNAK pracuje na rzecz polskiej kultury, wydając książki, które skłaniają do myślenia i zapraszają do dyskusji. ZNAK wydaje ponad 300 tytułów rocznie. Liczba sprzedanych książek w ciągu ostatnich trzech lat zbliża sie do 9 milionów. Książki tego wydawnictwa przetłumaczone zostały na 15 języków i wydane w 20 krajach. Na liście Autorów znajdują się Nobliści m.in.: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Mario Vargas Liosa.
Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019
Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.
Gustaw Herling-Grudziński - patronem roku 2019
Gustaw Herling-Grudziński (ur. 20 maja 1919 w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 w Neapolu) – polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Jako przedwojenny sympatyk Polskiej Partii Socjalistycznej po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres komunizmu w Polsce pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego.
PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.
Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
Gustaw Herling-Grudziński,
Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko,
a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.PATRONI roku 2019 - Sejm zdecydował.
Podczas 67. posiedzenia posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób będą:
Gustaw Herling-Grudziński,
Anna Walentynowicz,
Stanisław Moniuszko,
a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku.
Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek - „#biblioteka”.
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wymyślił je okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Hasło XVI edycji Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się od 8 do 15 maja 2019 roku