A A A

KREDYT - jak z niego skorzystać!

Trenerka FWW Pani Barbara Szczudlik w bardzo przystępny sposób przekazała wszystkie wiadomości związane z kredytami: mądrym braniem i ich spłacaniem. W prosty sposób przedstawiła jak planując swoje wydatki - bilansując domowy budżet i spłacając kredyt z wygospodarowanych w ten sposób oszczędności można żyć z kredytem. Uczestnikom spotkania wyjaśniła także jak podpisując dokumenty, żeby dostać szybką pożyczkę, możemy wpaść w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać. Jak tego uniknąć? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście że tak: po pierwsze, trzeba dokładnie zapoznać się z umową. Jeżeli nie rozumiemy jakiegoś zapisu umowy, pytam kogoś, kto może mi go wytłumaczyć. To żaden wstyd. Wstydzić się powinniśmy podpisywania umów bez czytania – to przejaw braku rozwagi, który może kosztować bardzo, bardzo dużo.

Pamiętajmy, że nie wszystkie kredyty są złe. Wręcz przeciwnie. Dobrze zaplanowany kredyt umożliwi nam np. wprowadzenie się do mieszkania, na które moglibyśmy sobie pozwolić za 20 lat (czy za 20 lat jeszcze byśmy go potrzebowali?), albo powiększyć dochody naszej rodziny (np. umożliwić kupno samochodu, dzięki któremu będziemy świadczyli usługi transportowe).
Nie warto bać się kredytów, ale trzeba obawiać się pochopnych decyzji. Łatwo o nie, gdy w stresie, pod silną presją pilnie poszukujemy środków finansowych.

Wszystkie potrzebne informacje dostępne są w bibliotece w specjalnie wyposażonej na ten cel e-tażerce, publikacje można wypożyczyć w wersji papierowej i elektronicznej. Następne spotkanie odbędzie się na temat ubezpieczeń „Czy warto się ubezpieczać” już 20 lutego o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, wstęp wolny.