A A A

Ibuki w Bibliotece- Czytasz gdzie chcesz i jak chcesz !

W elektronicznej czytelni, opartej na bazie ibuk.pl, znajdują się książki z następujących dziedzin – filozofii, psychologii, pedagogiki, socjologii, kulturoznawstwa, komunikacji społecznej, nauk przyrodniczo-matematycznych, historii, informatyki, marketingu i reklamy, zarządzania, finansów i bankowości, filologii polskiej i innych filologii, prawa, a także poradniki medyczne. Biblioteka otrzymała  kody aktywacyjne, które umożliwią czytelnikom zapisanym do naszej Biblioteki skorzystanie z wybranej książki we własnym domu. Wystarczy, że zgłoszą się do Biblioteki Publicznej w Ludwikowicach Kł. – tam otrzymają za darmo kod dostępu, który umożliwi otwarcie każdej z tych książek na swoim komputerze w domu. Z tych samych książek nasi Czytelnicy będą mogli korzystać także na miejscu, na komputerach bibliotecznych we wszystkich działach Biblioteki.


Jak korzystać ?

  1. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl
  2. Zalogować się na swoje konto myIBUK (jeśli takiego nie posiadamy należy je zarejestrować podając swój adres emai i hasło)
  3. Po zalogowaniu do myIBUK poproszeni zostaniemy o podanie kodu aktywacyjnego, który otrzymaliśmy w Bibliotece (korzystając na miejscu w Bibliotece nie podajemy kodu aktywacyjnego jednak mimo to należy zalogować się na swoje konto myIBUK)
  4. Po zalogowaniu się masz bezpłatny dostęp do publikacji Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego (1811 tytułów)
  5. Przy wykupionych pozycjach pojawia  się ikonka książki ("czytaj")

Każda z książek może być otwarta jednocześnie na pięciu komputerach w tym samym czasie, a więc jeśli zechce z niej skorzystać sześciu użytkowników, to jeden będzie musiał do niej sięgnąć w innym czasie.

Dostęp umożliwia czytanie na ekranie monitora całego tekstu książek i nawigowanie po spisie treści, w dowolnym czasie, przez całą dobę, na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu i bez względu na używany system operacyjny - wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać PIN pozwalający na korzystanie z dostępu do ibuków w domu, skontaktuj się  z biblioteką do której jesteś zapisany.

Więcej informacji na stronie http://libra.ibuk.pl/pomoc