A A A

"Narodowe Czytanie" dzieł Aleksandra Fredry!

Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich zaprasza wszystkich chętnych do "Narodowego Czytania" utworów Aleksandra Fredry. W czytelni biblioteki 7 września 2013 r. o godz. 10.00 czytać będziemy "Bajki" Aleksandra Fredry. W tym roku kontynuując Narodowe czytanie - na prośbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego - chcielibyśmy wszystkich państwa zaprosić do lektury Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników. Mija właśnie dwieście dwadzieścia lat od narodzin twórcy potrafiącego uchwycić i wyjątkowo atrakcyjnym, dowcipnym językiem opisać z dystansem najważniejsze cechy Polaków, nasz narodowy charakter. Aleksander Fredro obecny jest w świadomości Polaków od pokoleń. Jego utwory poznajemy jako dzieci, potem omawiamy je w szkole, wracamy do nich jako ludzie dorośli. Mówimy Fredrą, znamy jego bohaterów, to wyróżnia nas jako obywateli tego samego narodu.
"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym" aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Jeszcze raz zachęcamy Państwa do spędzenia wolnego czasu z wybitnym twórcą literatury polskiej Aleksandrem Fredrą dnia 7 września 2013 r. o godzinie 10.00 w czytelni biblioteki.