A A A

"Czy warto się ubezpieczać"

Uświadomiła wszystkim uczestnikom, że ubezpieczenie pełni bardzo ważną funkcję gospodarczą i społeczną, że jego nadrzędnym zadaniem jest łagodzenie lub całkowita likwidacja negatywnych skutków zdarzeń losowych, jakie mogą nas spotkać w  codziennym życiu.Przedstawiła także różne rodzaje ubezpieczeń ze względu na przedmiot ubezpieczeń, jak znaleźć agenta ubezpieczeniowego czy brokera oraz jak skorzystać z pomocy Rzecznika ubezpieczonych.

Ubezpieczenia stają sie powoli elementem życia każdego człowieka. Każdy z nas powinien zadać sobie pytanie czy w razie wypadku czy innej nieprzewidzianej sytuacji poradzę sobie bez ubezpieczenia? Czy warto sie ubezpieczać? Na pewno tak, ponieważ ubezpieczenia zapewniają poczucie bezpieczeństwa, dają pewność, że gdy stanie sie najgorsze, ubezpieczony czy jego rodzina nie pozostaną bez niezbednych do życia środków. Każdego dnia przeróżne tragedie dotykają wielu ludzi i nikt nie jest w stanie przewidzieć  co może się wydarzyć. Tak więc jeęeli nie posiadamy jeszcze ubezpieczenia, to powiniśmy iść do najbliższego punktu ubezpieczeniowego i czym prędzej to zmienić, ponieważ sami nie wiemy kiedy ono nam także będzie potrzebne.

Wszystkie potrzebne informacje na temat ubezpieczeń dostępne są w bibliotece w specjalnie wyposażonej na ten cel e-tażerce, publikacje można wypożyczyć  w wersji papierowej i elektronicznej.

Następne spotkanie odbędzie się na temat oszczędzania

"NIE MAM OSZCZĘDNOŚCI.DLACZEGO? CZY WARTO OSZCZĘDZAĆ?

już 20 marca o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, wstep wolny.