A A A

Zdrowy Kręgosłup- Dzikowiec

Zdrowy Kręgosłup

Sala sportowa w Dzikowcu.

 

Instruktor: Iwona Kurczab

Środa

Godz: 19.30-20.30


Karnet: 40zł/ miesiąc

 

ZDROWY KRĘGOSŁUP- RUCH ZAMIAST PIGUŁKI!

 

Zajęcia ukierunkowane na profilaktykę, minimalizowaniu bólu kręgosłupa. Korekcja, stabilizacja, wyrównywanie napięć mięśniowych, odciążenie  oraz  silne mięśnie grzbietu - to główne zalety lekcji.  W  lekcji bardzo często wykorzystujemy pracę z piłkami stanowiącymi idealne źródło odciążania stawów kręgosłupa. Ćwiczenia zapobiegają bólom kręgosłupa i wzmacniają mięśnie posturalne. Składają się z rozgrzewki, sesji głównej i rozciągania połączonego z relaksacją.

Podczas treningu oprócz samej poprawy pracy mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa wzmocnione zostają też mięśnie brzucha, pośladków, kolana, barki i biodra. Systematyczne ćwiczenia gwarantują utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie szkieletu mięśniowego i redukcję przykurczy mięśniowych.

Na zajęciach szczególną uwagę poświęca się przywróceniu równowagi mięśniowej, która jest zaburzona przez przyjmowanie niewłaściwej pozycji ciała w różnych czynnościach dnia codziennego oraz braku aktywności fizycznej. Zajęcia dla dbających o zdrowie oraz chcących pozbyć się dolegliwości bólowych.

Uwaga! W przypadku poważnych problemów z kręgosłupem, przed przyjściem na tego rodzaju zajęcia należy skonsultować się z lekarzem.