A A A

Wrzesień - dobry czas na książkę.

1.Magdalena Kordel-"Wymarzony dom"

Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Malownicze to wzruszająca i pełna humoru opoweiść o spełnieniu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens.

2.Diane Chamberlain -"W cieniu"

Czy można budować szczęście na cierpieniu innych ? Czy jest cień nadziei na ukojenie sumienia i odkupienie winy ? Czy wśród tylu krzywd jest miejsce na prawdziwą milość ?

3.Eugeniusz Paukszta-"Wszystkie barwy codzienności"

Paukszta wnikliwie opisuje rodzącą się tożsamość regionalną przybyłych na tereny Ziemi Lubuskiej osadników. Czy pozostawiona przez niemieckich mieszkańców porcelena i srebrne sztućce mogą stać się łącznikiem między przeszłością. a teraźniejszopścią ? Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych problematyką polsko- niemiecką.

4.Katarzyna Michalak-" Zemsta"

Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała.

5.George Szlachetko-"Wira z Powstania".

Danuta "Wira" Szlachetko ( 1929)- jest legendą powstania warszawskiego, jedną z jego ostatnich żyjących uczestniczek. Jej los odzwierciedla tragedię pokolenia Kolumbów. po klęsce powstania została wywieziona do Niemiec. Po wyzwoleniu wyjechała do Wielkiej Brytanii i rozpoczęła niełatwy rozdział życia na obczyźnie.