Relacja z Biegów w Bożkowie
W dniu 20 kwietnia 2011 r. w Bożkowie na stadionie przy Zespole Szkół Agrotechnicznych odbyły się Wiosenne Strefowe Biegi Przełajowe oraz Sowiogórskie Wiosenne Biegi Przełajowe.
Organizatorami imprezy byli:
1. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda,
2. Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław,
3. Powiatowe Zrzeszenie LZS Kłodzko,
4. Zespół Szkół Agrotechnicznych Bożków,
5. Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Bożkowie,
6. Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda,
7. Gminne Zrzeszenie LZS Nowa Ruda.
Funkcję Sędziego Głównego pełnił Pan Henryk Strzelczak.
Pozostali Sędziowie: Henryk Kozaczka, Sylwester Małkowski, Kazimierz Kłysz, Ewelina Strzelczak, Bogdan Ogrodowczyk, Wojciech Kłysz.
Opiekę medyczną nad uczestnikami biegów sprawowała Pani Anna Śmiałkowska.
Łącznie w Wiosennych Strefowych Biegach Przełajowych startowało 18 reprezentacji z gminy i miasta Nowa Ruda, Bystrzycy Kłodzkiej, Radkowa i Kłodzka.
Gmina Radków – 2 reprezentacje,
Bystrzyca Kłodzka – 4 reprezentacje,
Miasto Nowa Ruda – 2 reprezentacje,
Kłodzko – 2 reprezentacje,
Gmina Nowa Ruda – 8 reprezentacji.
Kolejność zajętych miejsc na podium w Wiosennych Strefowych Biegach Przełajowych przedstawia się następująco:
Kobiety rocznik 2000-2001 - dystans 500 m
1. Kowalczyk Julia – Kłodzko
2. Kaplita Jowita – Bystrzyca Kł.
3. Piechocka Karolina- Bystrzyca
Mężczyźni rocznik 2000-2001 - dystans 600 m
1. Pielczarski Dominik - Bystrzyca
2. Morąg Dariusz - Bystrzyca
3. Kozieł Mateusz - Bystrzyca
Kobiety rocznik 1998-1999 - dystans 600 m
1. Chwieśko Martyna – Bożków
2. Kołodziej Patrycja – Bożków
3. Bula Marta – Radków
Mężczyźni rocznik 1998-1999 - dystans 800 m
1. Ramza Michał - Kłodzko
2. Miczyński Marian - Bystrzyca
3. Szajte Mateusz – Bystrzyca
Kobiety rocznik 1997 - dystans 800 m
1. Lucht Karolina – Kłodzko
2. Mizgała Anna – Kłodzko
3. Bąk Krystyna – Kłodzko
Mężczyźni rocznik 1997 - dystans 1200 m
1. Szkwarek Grzegorz - Bystrzyca
2. Gajewski Marcel - Kłodzko
3. Świtalski Adrian - Kłodzko
Kobiety rocznik 1996-1995 - dystans 1000 m
1. Tomera Aleksandra – Kłodzko
2. Posłuszna Dominika – Kłodzko
3. Zalwowska Joanna – Radków
Mężczyźni rocznik 1996-1995 - dystans 1500 m
1. Maciałek Dominik - Kłodzko
2. Serafin Łukasz - Jugów
3. Suloski Jakub - Jugów
Kobiety rocznik 1994-1993 - dystans 1200 m
1. Wiewióra Paulina – Jugów
2. Przyjemska Iga – Kłodzko
3. Bajer Barbara – Nowa Ruda
Mężczyźni rocznik 1994-1993 - dystans 2000 m
1. Sulowski Mateusz - Jugów
2.Stadnik Tomasz - Kłodzko
3. Pasternak Krystian - Bystrzyca
Mężczyźni rocznik 1992-1991 - dystans 3000 m
1. Łankiewicz Marcin – Kłodzko
2. Wolsza Daniel – Kłodzko
3. Cybulski Mateusz – Kłodzko
Mężczyźni rocznik 1990 i starsi - dystans 4000 m
1. Bogdał Roman – Bystrzyca
2. Lewicki Piotr – Kłodzko
3. Strzelczak Henryk – Nowa Ruda
Ogółem w Wiosennych Strefowych Biegach Przełajowych udział wzięło 292 zawodników i zawodniczek. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy zawodów otrzymali medale ufundowane przez DZLZS we Wrocławiu.
Natomiast zwycięzcami/zwyciężczyniami Sowiogórskich Wiosennych Biegów Przełajowych w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Kobiety rocznik 2000-2001 - dystans 500 m
1. Kozicz Izabela – Bożków
2. Pis Kornelia – Włodowice
3. Pawlina Julita – Nowa Ruda
Mężczyźni rocznik 2000-2001 - dystans 600 m
1. Wład Miłosz - Dzikowiec
2. Jachimczak Fryderyk - Bożków
3. Paluch Piotr - Bożków
Kobiety rocznik 1998-1999 - dystans 600 m
1. Chwieśko Martyna – Bożków
2. Kołodziej Patrycja – Bożków
3. Parniak Dominika – Włodowice
Mężczyźni rocznik 1998-1999 - dystans 800 m
1. Wilk Krzysztof –Nowa Ruda
2. Arciszewski Paweł - Dzikowiec
3. Salbierz Dawid - Wolibórz
Kobiety rocznik 1997 - dystans 800 m
1. Cybulska Klaudia – Bożków
2. Kudłacik Karolina – Nowa Ruda
3. Kisiel Zuzanna – Bożków
Mężczyźni rocznik 1997 - dystans 1200 m
1. Chrobak Tomasz – Ludwikowice
2. Michoń Paweł - Jugów
3. Ławniczak Jacek - Bożków
Kobiety rocznik 1996-1995 - dystans 1000 m
1. Kędzierska Natalia – Jugów
2. Kraszewska Karolina – Bożków
3. Biela Karolina – Nowa Ruda
Mężczyźni rocznik 1996-1995 - dystans 1500 m
1. Serafin Łukasz - Jugów
2. Suloski Jakub - Jugów
3. Jachimczak Franciszek - Bożków
Kobiety rocznik 1994-1993 - dystans 1200 m
1. Wiewióra Paulina – Jugów
2. Bajer Barbara – Nowa Ruda
3. Orłowska Magdalena – Nowa Ruda
Mężczyźni rocznik 1994-1993 - dystans 2000 m
1. Sulowski Mateusz - Jugów
2. Kapica Sebastian – Nowa Ruda
3. Ryśkiewicz Tomasz – Jugów
Podsumowując w Sowiogórskich Wiosennych Biegach Przełajowych uczestniczyło 119 zawodników i zawodniczek z terenu miasta i gminy Nowa Ruda. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy zawodów otrzymali medale ufundowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.