A A A

Propozycje książkowe na maj.

1.Katrina Kittle -"Dobroć nieznajomych"

Z pozoru normalna rodzina skrywa za zamkniętymi drzwiami mroczny sekret, który zmieni życie wszystkich jej znajomych...Sarah Laden jest młodą wdową wychowującą samotnie dwóch synów.Gdy wskutek wstrząsającego odkrycia rozpada się  rodzina jej najlepszej przyjaciółki, Sarah znajduje w swoim - bez tego burzliwym - życiu miejsce dla jeszcze jednego chłopca ciężko doświadczonego przez los.

2.Jerzy Pilch-"Portret młodej wenecjanki"

Przewrotna , dramatyczna i poruszająca historia.Główny bohater, niedoszły historyk sztuki, który całe zycie spędził na obsesyjnym szukaniu miłości, poznaje młodziutką i olśniewającą Pralinę Pralindowicz - zywą kopię młodej kobiety z obrazu Albrechta Durera, studentke psychologii, kobietę ze wszystkich miar niepokojącą i tajemniczą, obdarzoną również "atletycznym" talentem literackim.


3. Magdalena Kawka-" Rzeka zimna"

Młoda kobieta, Tamara przyjeżdża z Paryża do Grzmotów, zaniepokojona długotrwałym brakiem wiadomości od matki, znanej pisarki.Od dłuższego czasu nikt jej nie widział, z nikim się nie kontaktowała.Pozostał po niej jedynie pusty dom, biurko z otwartym laptopem i głodny kot...

4.Charlottee Kruger-" Mój dziadek Fałszerz"

Kiedy była dzieckiem, uważała dziadka za dobrotliwego starszego pana, który kolekcjonuje znaczki pocztowe.Dopiero znacznie później Charlotte dowiedziała się, że jego zycie miało także mroczną stronę. Dziadek kierował awrsztatem fałszerskim założonym w obozie koncentracyjnym Sachenhausen.Pracowali w nim zydowscy wieźniowie, których zadaniem było podrabianie brytyjskich funtów.

5. Witold Szabłowski-"Sprawiedliwi Zdrajc"

Witold Szabłowski rusza na Ukrainę, by odnależć ostatnich żyjących świadków  rzezi wołyńskiej. Jako pierszy szuka odpowiedzi na pytanie; kim byli Ukraińcy, którzy pomogli wówczas Polakom ? Czy żeby ratową innych, trzeba zdradzić swoich.