A A A

Prezentacja kolejnych gości Festiwalu

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem techniki na życie społeczne. Członek Polskiego PEN Clubu oraz European Council on Foreign Research. Laureat nagrody Info Star w kategorii „propagowanie informatyki” (2004), nagrody im. Marka Cara („za wielowątkowe analizy oraz popularyzację różnorodnych aspektów oddziaływania technologii informacyjnych na społeczeństwo”, 2006) oraz nagrody Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (2010). Nominowany do Nagrody Literackiej Nike oraz nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa za książkę "Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności", a także do studenckiej nagrody dziennikarskiej MediaTory w kategorii „promotor” („za medialne lekcje z zakresu rozwoju cywilizacji, techniki i Internetu, za głębokie spojrzenie na świat, przekazywane za pomocą sieci”).

dr Anna Grużlewska - historyk specjalizująca się w badaniu historii Żydów na Dolnym Śląsku, autorka książki „Żydzi z prowincji. Świdnicki i wałbrzyski okręg synagogalny 1812 – 1945”. Współpracuje z Fundacją dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej i Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym Żydów w Polsce. Została uhonorowana m.in. odznaczeniem „Chroniąc Pamięć”, nadawanym Polakom zaangażowanym w zachowanie dziedzictwa polskich Żydów i dialog polsko – żydowski. Autorka książek "Dzierżoniów obrazem i słowem" oraz "Polska Jerozolima. Fenomen osiedla w powiecie dzierżoniowskim".

Grzegorz Gauden - polski dziennikarz prasowy i radiowy, w latach 2004–2006 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”, a latach 2008–2016 dyrektor Instytutu Książki. W 2012 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W maju br. ukazała się jego najnowsza książka „Lwów – kres iluzji”.