A A A

Nowy sprzęt w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Wiosną Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda otrzymało informację o pozyskaniu dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania pn. „Kultura bez ograniczeń. Modernizacja i zakup wyposażenia Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda”.

 

W dniu 28.08.2020 r. dyrektor Gabriela Buczek podpisała🖊📄 umowę na realizację tego projektu. Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania wynosi 3️⃣0️⃣5️⃣.7️⃣6️⃣4️⃣,0️⃣0️⃣ zł, z czego Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda pokryje kwotę w wysokości 8️⃣0️⃣.7️⃣6️⃣4️⃣,0️⃣0️⃣ zł, a pozostałe aż 2️⃣2️⃣5️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣,0️⃣0️⃣ zł to środki pochodzące z dotacji Ministra. Projekt będzie realizowany do końca 2020 r. Centrum Kultury nie próżnuje i dokonało już pierwszych zakupów. W związku z tym jest aktualnie posiadaczem 12 nowoczesnych komputerów z oprogramowaniem MS Windows i MS Office (7 laptopów💻 i 5 komputerów stacjonarnych⌨️), 4 urządzeń wielofunkcyjnych🖨, a także 2 pianin cyfrowych🎹.

 

W dalszej kolejności planowany jest zakup m.in. busa, mebli do pracowni plastycznej i ceramicznej, Działu Finansów, Kadr i Administracji, a także filii bibliotecznej w Bożkowie,. Centrum uzupełni również sprzęt nagłośnieniowy. W najbliższym czasie rozpocznie się także modernizacja całego systemu oświetlenia w budynku CKGNR, która polegać będzie na wymianie oświetleniaego w pomieszczeniach biurowych, pracowniach sekcji oraz ciągach komunikacyjnych (korytarzach) na nowoczesne i energooszczędne.

 

To naprawdę duża inwestycja i ogromne zmiany. Nowoczesny sprzęt komputerowy usprawni pracę i funkcjonowanie CKGNR. Budynek, w którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a mieszkańcy korzystać z bogatego księgozbioru biblioteki stanie się przyjazny. Zakup busa, ułatwi przygotowanie imprez w wielu miejscowościach Gminy Nowa Ruda. To największy z realizowanych dotychczas przez CKGNR projektów.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”

 

Galeria przedstawia sprzęt zakupiony w ramach realizacji projektu.