A A A

Nasza zawodniczka Mistrzynią Polski!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Nordic Walking ,które odbyły się w Polanicy-Zdroju w sobotę, 4 maja br., zgromadziły na starcie prawie 300 uczestników. Pogoda dopisała, zaświeciło słońce i zrobił się na prawdę ciepły majowy dzień. Górska trasa okazała się dodatkowo trudna z powodu dużej ilości błota, które pozostawiły po sobie obfite deszcze z przełomu kwietnia i maja. Było parę upadków, ale nie odnotowano poważniejszych urazów. Ubiegłoroczni mistrzowie w większości obronili swoje pozycje, a z terenu Dolnego Śląska najlepiej wypadły grupy z Lubina i Ścinawy.

Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach 5, 10 i 20 km była niezmiernie interesująca, a Katarzyna Nerkowska z Ludwikowic Kłodzkich (sekcja nordic walking naszego Centrum Kultury) po pasjonującej walce zwyciężyła na dystansie 10 km w kategorii wiekowej K-30 zdobywając tytuł Mistrzyni Polski z czasem 1 godzina 13 min. i 31 sekund. Warto dodać,że finisz liderek tej kategorii wiekowej rozpoczął się już na 1,5 km przed metą i trwał aż do końca. Ostatecznie zwyciężyła K.Nerkowska, która rzutem na taśmę o 1 sekundę wyprzedziła drugą na mecie zawodniczkę z Wrocławia. Zatem gratulacje dla K.Nerkowskiej, która w zeszłym roku stanęła na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski, a także triumfowała w swojej kategorii w „Sowiogórskim Nordic Walking”.

Z naszego terenu świetnie zaprezentowała się także Elżbieta Szymaniak z Nowej Rudy, która w kat. K-50 na dystansie 20 km zajęła drugie miejsce zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski. Obie zawodniczki zobaczymy już wkrótce – 12 maja br. - na „Sowiogórskim Nordic Walking”, którego tegoroczna inauguracja będzie miała miejsce pod schroniskiem „Orzeł” o godz. 11.00. Więcej informacji na www.wielkasowa.net.