A A A

Musical Hairspray za nami!

W minioną sobotę tj. 21 września br. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich odbyła się premiera musicalu Hairspray.
Fabuła musicalu oparta została na motywach słynnego w USA musicalu „Hairspray”. Dzięki wspaniałym młodym artystom mogliśmy przenieść w lata sześćdziesiąte XX wieku, by zobaczyć przesłanie mówiące o miłości i tolerancji do osób o innym kolorze skóry. W czasie spektaklu młodzież poprzez śpiew i taniec przekonywała także widzów do podejmowania się realizacji swoich marzeń bez względu na status społeczny i wiek. Za przygotowanie, tego w pełni profesjonalnego widowiska, podziękowała młodzieży i opiekunom wójt Adrianna Mierzejewska i oraz Wicemarszałek Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, który przybył na premierę specjalnie z Wrocławia. Za poświęcenie czasu na próby i zaangażowanie, Wójt wręczyła młodym artystom także voucher’y na dowolny spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

W rolach głównych: Piotr Sapieja, Hanna Madej, Julia Jaroszewska, Marek Lisowski, Aleksander Czuchraj, Szymon Majkrzak, Dominika Augustyn, Julita Pawlina, Marta Świstowska, Dorota Traczyk, Adam Chodakowski, Weronika Cieślińska, Zuzanna Bendiuł, Gabriela Schick oraz Maja Jakubowicz , Joanna Schick, Honorata Arendarczyk, Ewa Garbiak, Martyna Żurawiel


Opracowanie wersji polskiej scenariusz i adaptacja: Bożena Łaba, Katarzyna Schick
Tłumaczenie: Tomasz Mikołajek
Polskie teksty piosenek: Hanna Madej, Bożena Łaba
Reżyseria przygotowanie wokalne i teatralne: Bożena Łaba
Choreografia: Katarzyna Schick