A A A

Mała, Wielka Sztuka - warsztaty malarskie dla dzieciGaleria Sztuki Niezależnej

Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

Ludwikowice Kłodzkie ul.Główna 65


Instruktorzy: Agnieszka i Jan Brzezińscy


Wtorek

Godz: 16:00 - 17:15

Odpłatność: 20 zł / m-cZapisy pod numerem telefonu: 508278595A oto 10 powodów, dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia malarskie :)1. Zajęcia plastyczne są zamiennikiem sprzętu elektronicznego, który hamuje rozwój dziecka. Telewizja, komputer czy telefony nie kształtują prawidłowo dziecka, a nawet ukazują treści, które mogą mieć kłopotliwe skutki w przyszłości.

2. Mieszanie i dobieranie kolorów farb na płótnie pobudza pozytywne emocje. Barwy ciepłe i zimne, kontrastowe i przygaszone wpływają na nasz nastrój.

3. Zajęcia z rysunku i malarstwa wpływają na koncentrację oraz pamięć dziecka.

4. Kurs uczy nawiązywania relacji z innymi dziećmi. Dzieci przebywające w jednej grupie posiadają wspólny temat i mogą wymieniać się swoim doświadczeniem. Mogą również wzajemnie sobie pomagać. Na kursie malowania lub rysunku prace nie są oceniane, więc nie ma rywalizacji.

5. Zajęcia plastyczne uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Rysowanie czy malowanie na płótnie wymaga skupienia i motywacji do osiągnięcia końcowego efektu, a co najważniejsze: praca trwa nawet kilka godzin.

6. Dziecko poszerza swoje umiejętności plastyczne, rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia motywują również do poszukiwania nowych pomysłów.

7. Praca nad malowaniem lub rysowaniem uspokaja, łagodzi stres i negatywne uczucia.

8. Dziecko rozwija się manualnie, co jest przydatne w przyszłości, szczególnie w pracy zawodowej.

9. Zajęcia plastyczne uczą dzieci obowiązków, organizacji czasu oraz systematyczności. Kurs dla dzieci jest ograniczony czasowo, więc dziecko ma motywację do tego, żeby skupić się na swojej pracy i maksymalnie wykorzystać czas. Po zakończonym kursie dzieci sprzątają po sobie, tzn. myją kubeczki i pędzelki.

10. Najładniejsze prace możesz wykorzystać do udekorowania pokoju Twojego dziecka.