A A A

MAJOWA SIATKÓWKA W LUDWIKOWICACH KŁODZKICH

Do Halowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda”, który odbył się 1 maja w Sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich zgłosiło się 6 drużyn – z Głuszycy, Wrocławia, Nowej Rudy i Jugowa. Imprezę otworzyła Pani Wójt Adrianna Mierzejewska i punktualnie o godz. 10:00 drużyny przystąpiły do rywalizacji o awans do finału. Najbardziej interesującym meczem okazał się pojedynek drużyn „Cios w nos” i  „Voley” Głuszyca. Ostatecznie po wyrównanym pojedynku zwyciężyli zawodnicy z Głuszycy 2:0 w setach 25-23 i 25 -21. W fazie finałowej, do której zakwalifikowały się jeszcze drużyny- „W pogoni za chlebem” i „Budowlańce” (pisownia oryginalna) i po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym” zwycięzcą turnieju została drużyna „Voley” Głuszyca, której zawodnicy we wszystkich meczach zaprezentowali równą formę i podczas całego turnieju  stracili tylko 1 seta. Kolejne miejsca zajęły : 2. „W pogoni za chlebem” i  3. „Budowlańce”.
Warto dodać ,że zgodnie z regulaminem w każdej drużynie podczas każdego meczu na boisku musiała przebywać min. 1 zawodniczka i trzeba przyznać, że panie zaprezentowały naprawdę wysokie umiejętności siatkarskie.
Sędzia Głównym zawodów był p. R. Terlecki, który nie po raz pierwszy zaprezentował solidne rzemiosło sędziowskie, opanowanie i wysoką kulturę prowadzenia zawodów.