A A A

Liga na półmetku

Znamy już wyniki ostatniego spotkania pierwszej części sezonu. Mecz na szczycie pomiędzy Słowianinem Wolibórz a Chłopaczkami z Rynku przyniósł rozstrzygnięcie, które mocno skomplikowało układ tabeli, dzięki czemu druga część rozgrywek zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Pierwszy set to zacięty bój wygrany ostatecznie przez dotychczasowych liderów 23:25. Wszystko wskazywało na to, że Chłopaczki z Rynku obronią pierwszą pozycję w tabeli i odskoczą rywalom. Jednak kolejne dwie odsłony meczu to popis skuteczności Słowianina Wolibórz, który w drugim secie gładko zwyciężył 25:12, a tie break rozstrzygnął na swoją korzyść 15:8, cały czas kontrolując przebieg spotkania.

Jednak największym zwycięzcą dzisiejszego dnia, a także całej pierwszej części sezonu okazała się Burza Dzikowiec, która pomimo dzisiejszej pauzy w grze, wynikającej z terminarza rozgrywek, objęła prowadzenie na półmetku ligi. Sytuacja w tabeli po ósmym dniu zmagań siatkarzy jest niezwykle ciekawa, bowiem 3 pierwsze drużyny zgromadziły taką samą ilość punktów. Prowadząca Burza Dzikowiec ma taki sam stosunek wygranych setów jak zespół Chłopaczków z Rynku (decyduje różnica małych punktów), a trzeci Słowianin Wolibórz przegrywa z prowadzącą dwójką jedynie minimalnie większą ilością przegranych setów.

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się runda rewanżowa. Chłopaczki z Rynku teoretycznie będą mieli dużo większe szanse na poprawienie swojego bilansu, gdyż zagrają z przedostatnią drużyną tabeli Crazy Team. W kolejnym meczu na szczycie powalczą za to zespoły Słowianina Wolibórz i Burzy Dzikowiec. Kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki? Zapraszamy do sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich, początek zmagań w poniedziałek 6 lutego o godzinie 19.30.