A A A

Kultura bez ograniczeń w CKGNR.

W ramach  pozyskanego dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania pn. „Kultura bez ograniczeń. Modernizacja i zakup wyposażenia Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda”, nasza instytucja w dalszym ciągu się doposaża. W kolejnym etapie realizacji zadania zakupiliśmy długo wyczekiwany i bardzo potrzebny w codziennej pracy, fabrycznie nowy samochód dostawczy marki Fiat Ducato Maxi Furgon, w którym w dalszej kolejności wykonamy zabudowę dziewięcioosobową z demontowanymi siedzeniami i przesuwaną ścianą grodziową. Nowy pojazd usprawni pracę Centrum Kultury przy organizacji imprez kulturalnych, a także umożliwi  transport m.in. mieszkańców gminy, Kół Gospodyń Wiejskich, Seniorów na organizowane przez nas imprezy i wydarzenia.

Zakupiliśmy również meble do pracowni ceramicznej i plastycznej w budynku CKGNR oraz zestaw mebli i wyposażenia do filii Biblioteki Publicznej w Bożkowie.  Zarówno pracownia plastyczna/ceramiczna jak i filia biblioteczna w Bożkowie zostały wcześniej przez nas wyremontowane, a nowe meble na pewno zachwycą uczestników sekcji oraz czytelników biblioteki.

W październiku rozpoczniemy także  modernizację całego systemu oświetlenia w budynku CKGNR, która polegać będzie na  wymianie oświetlenia sufitowego w pomieszczeniach biurowych, pracowniach sekcji, sali widowisko-sportowej oraz ciągach komunikacyjnych (korytarzach) na nowoczesne i  energooszczędne. W dalszej kolejności planowana jest również wymiana monitoringu w budynku CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich. Nowy monitoring będzie oczywiście nowoczesny i bardziej rozbudowany niż zainstalowany obecnie.

Realizowany projekt jest dla nas ogromną inwestycją, wprowadza duże zmiany, usprawni pracę i funkcjonowanie  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Zadanie pn. „Kultura bez ograniczeń. Modernizacja i zakup wyposażenia Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Na zdjęciach przedstwione są zakupy zrealiozwane w ramach projektu pn. „Kultura bez ograniczeń. Modernizacja i zakup wyposażenia Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda”.