A A A

Ksiażki warte polecenia.

1.Herbich Anna- "Dziewczyny z Solidarności"

Mówili im:"Kobiety, nie przeszkadzajcie nam, to my walczymy o Polskę ! Nie posłuchały dla wolności gotowe były zaryzykować wszystko. Należały do legendarnej Solidarności i chciały lepszej Polski dla swoich dzieci.Produkowały i kolportowały "bibułę", strajkowały, chodziły na demonstracje.Wyrzucano je z pracy, podsuchiwano, bito i aresztowano.

2.Pietrzyk Agnieszka-"Śmierć kolekcjonera"

"Kilku przechodnió przystanęło i patrzyło na wozy policyjne.Zerkali też na nią. W świetle ulicznych lamp widziała ich pospolite twarze.To byli zwyczajni ludzie, a więc potencjalni mordercy.Mordercą zawsze okazuje się normalny człowiek."(fragment powieści)

To mroczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kriminalna, która wciaga czytelnika nie tylko wartką akcją, ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby, podsycanego przez teorie spiskowe.

3.Mostowiak Jan- "Śmiertelna rozgrywka"

Bruksela. Polski profesor nie zjawia się na umówione spotkanie.Korespodentka rozgłośni radiowej nie wierzy w oficjalny powód jego wyjazdu i rozpoczyna się prywatne dochodzenie.Kilka tygodni wcześniej w Krakowie kancelarię profesora odwiedzają dwaj przedstawiciele walczącej o niepodległość Czeczenii.

4.Kosin Renata- "Sekret Zegarmistrza"

Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają, by je odkryć.Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na podlasiu.Rytm jej życia nadaje łykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziwanie nabiera barw, gdy Lena odkrywa pewne znalezisko - nadpalony dziennik z 1884 roku.

5.Mróz Remigiusz-"Immunitet"

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy.Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna ubiegać o uchylenie immunitetu.