A A A

Jesienne propozycje do czytania.

1. Jolanta Maria Kaleta-" Złoto Wrocławia"

W powieści , autorka zabiera czytelników w sensacyjną podróż w poszukiwaniu  legendarnego  już złota banku Breslau, zgrabnie przeplatając fakty historyczne z fikcją literacką.pełna niespodzianek i zagadek droga wiedzie przez siejącą śmierć i zniszczenie Festung Breslau, bolesne narodziny polskiego Wrocławia, bezprawie i trudy życia w PRL -u, po tragiczną noc stanu wojennego.

2.Anna Kamińska - "Wanda opowieść o sile życia i śmierci"

"Zginę w górach" - mówiła.Dotrzymała słowa. 12 maja 1992 roku zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach.To miał być dziewiaty zdobyty przez nią ośmiomiesięcznik. jej smierci nikt nie widział, jej osatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł.

3.Danielle Steel -" Księżna"

Życie głównej bohaterki przypomina piękny sen. Córka księcia Westerfield dorasta w olśniewającym pałacu.Jednak kiedy jej ukochany ojciec umiera, a przyrodni brat przyjmuje cały majątek, zostaje wygnana z własnego domu.

4.Gaja Grzegorzewska -" Grób"

Prywatna detektyw Julia Dobrowolska przyjmuje ryzykowne zlecenie od krakowskiego mafiosa, waldemara Lindera.ma zbadać, kto stoi za śmiercią jego córki, dobrze zapowiadającej się modelki. Linder nie wierzy w przyjetą przez policję wersję o samobójstwie.

5.Nicola Griffith-" Hilda"

Olśniewająca powieść historyczna o jednej z najpotężniejszych kobiet średniowiecza. W VII wieku w Brytanii drobne królestwa łaczą się, jedne podbijając drugie. Pojawia się nowa religia - chrześcijaństwo. Starzy pogańscy bogowie walczą o przetrwanie. W przyszłości stanie się fascynującą kobietą i jedną z głównych postaci średniowiecza: Świętą Hildą z Whitby.