A A A

Festiwal Góry Literatury - zaczynamy 13 lipca

Robert Więckiewicz - aktor filmowy i teatralny. Pod względem umiejętności aktorskich jest ceniony przez Andrzeja Wajdę i Janusza Głowackiego. W swojej karierze zawodowej otrzymał wiele nagród i wyróżnień za kreacje aktorskie. Jest m.in. honorowym obywatelem miasta Nowa Ruda - miasta, w którym się urodził.

Agnieszka Smoczyńska – reżyserka filmowa i teatralna. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2005) oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2006). Laureatka wielu nagród filmowych, w tym Nagrody za debiut reżyserski lub drugi film na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za film "Fuga".

Jagoda Szelc – reżyserka i scenarzystka filmowa. Absolwentka grafiki na wrocławskiej ASP i Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Za swój pełnometrażowy debiut fabularny „Wieża. Jasny dzień” dostała nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut na FPFF w Gdyni, a także Paszport „Polityki” w kategorii film. Na Berlinale „Wieża. Jasny dzień” była pokazywana w sekcji Forum, która obejmuje filmy awangardowe, eksperymentalne, z pogranicza sztuk wizualnych oraz kina. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy jej najnowszy film "Monument".