A A A

Festiwal Góry Literatury - prezentacja kolejnych gości.

Anna Seniuk - aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych. Od roku 2003 występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Swoją rolą Magdy Karwowskiej w „Czterdziestolatku" zapewniła sobie ogólnopolską rozpoznawalność. Otrzymała wiele nagród, w tym m.in. Nagroda Prezesa Rady Ministrów II stopnia za kreacje aktorskie, Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza, za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w Teatrze TV oraz Nagrody im. Ireny Solskiej (2016). W 2016 r. wydana została książka „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem", w której artystka w rozmowie ze swoją córką, Magdaleną Małecką-Wippich, uchyla drzwi do swojego życia, zdradzając kilka ciekawych historii o swoim dzieciństwie, młodości, pracy i rodzinie.

Magdalena Małecka-Wippich - reżyserka, pisarka, kameralistka. Od roku 2004 związana z Kwartetem Polonika, otrzymując nominację Polskiej Akademii Fonograficznej do nagrody Fryderyk 2011 za debiut płytowy oraz nagrodę Fryderyk 2014 za trzeci album płytowy „Chagall for Strings“ w kategorii „Muzyka Współczesna“. W 2006 roku wyróżniona przez Kazimierę Szczukę w konkursie portalu ONET na opowiadanie.

Agnieszka Taborska - pisarka, historyczka sztuki, autorka tłumaczonych na angielski i francuski książek o surrealizmie. Jej bajki, wydawane w Polsce, Niemczech, Japonii i Korei otrzymały nagrody Niemieckiej Akademii Literatury Dziecięcej i zainspirowały twórców filmów animowanych. Zbiór opowiadań "Wieloryb, czyli przypadek obiektywny", Warszawa, Wyd. Czarne, 2010 - został uznany za najlepszą europejską serię fikcji w 2013 r.