A A A

Co przeczytać w lutym?

1.Hender H.-"Kolejność"

Jeden z górników pracujących w kopalni w Kowarach zostaje bestialsko zamordowany w zupełnych ciemnościach.Mężczyzna nie potrafi zidentyfikować swojego oprawcy, nie jest w stanie uciec, a jego ostatnim uczuciem jest obezwładniający strach.

2.Kalicka M.-"Dziewczyna z kabaretu"

Warszawa, wrzesień 1939: Irenka Górecka, młoda tancerka z kabaretu, ucieka z bombardowanej stolicy wraz ze swoim sąsiadem Witoldem Kiersnowskim i jego szoferem.Kiersnowski, urzędnik jedynego z ministerstw, przewozi bardzo cenny obraz, autoportret Rembrandta. Niestety w czasie drogi Kiersnowski i szofer giną,  a Irenka zostaje sama z Rembrandtem.

3.Monforte Reyes -"Ukryta róża"

Rozpad Jugosławii wyzwala nacjonalistyczne demony wśród bałkańskich narodów.W maleńkim Wiszegradzie Serbowie przystępują do okrutnej rozprawy z własnymi sąsiadami - bośniackimi muzełmanami.Nastoletnia Zehera staje się niewolnicą lokalnego watażki Saszy Ludonovicia.

4.Mankell H.-"Szwedzie kalosze"

Fredrik Welin, emerytowany chirurg od lat mieszkający samotnie na małej wyspie, budzi się pewnej nocy, krztusząc się dymem.Jego dom stoi w płomieniach. Fredrikowi ledwo udaje się uciec.Ma na nogach dwa lewe kalosze.Ciąg dalszy bohatera "Włoskich butów"