A A A

Chłopaczki ze srebrem, Burza jedzie na Mazury

Niezwykle emocjonujący przebieg miał ostatni mecz Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W starciu o 2. miejsce w klasyfikacji końcowej zmierzyły się drużyny Słowianina Wolibórz (2) z Chłopaczkami z Rynku (3). Obydwa zespoły dzieliły tylko 2 punkty różnicy, przy podobnym stosunku setów. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się dość spokojną wygraną Słowianina 19:25. Jednak w drugim secie Chłopaczki z Rynku odrobili stratę wygrywając 25:20. Tym samym do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebny był tie break. Od początku swoje warunki w tej części gry narzuciła drużyna z Nowej Rudy, odskakując na bezpieczną ilość punktów. Set mógł zakończyć się wysoką wygraną Chłopaczków, jednak w końcówce woliborzanie odrobili kilka punktów. Ostatecznie to noworudzianie odnieśli zwycięstwo w trzecim secie 15:7 i w całym meczu 2:1. Tym samym dzięki zdobyciu dwóch punktów i minimalnie lepszemu stosunkowi setów, drugie miejsce w tabeli przypadło Chłopaczkom z Rynku, a trzecie Słowianinowi Wolibórz.

Po zakończeniu spotkania nastąpiła uroczysta dekoracja zespołów. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale, puchar oraz dyplom. Dodatkowo trzy pierwsze zespoły obdarowane zostały nagrodami, ufundowanymi przez Wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego. Słowianin Wolibórz zainkasował 4 piłki do siatkówki marki „Colo”, Chłopaczki z Rynku otrzymali komplet 6 szt. piłek marki „Mikasa”, a zwycięzcy ligi – Burza Dzikowiec – komplet 8 szt. strojów siatkarskich oraz tygodniowy wyjazd do Giżycka na Mazurach, gdzie poza pobytem typowo turystycznym rozegrają także 3 mecze z lokalnymi drużynami siatkówki.

Po ceremonii odbyło się jeszcze losowanie 10-ciu nagród rzeczowych wśród wszystkich zawodników biorących udział w rozgrywkach. Do wygrania były piłki do siatkówki, plecaki, akcesoria sportowe, a także stylowe zegary. Na zakończenie drużyny zaproszone zostały do Pubu „Max”, który ufundował napoje chłodzące dla sportowców. Tym samym pierwsza edycja Zimowej Amatorskiej Ligi Siatkówki została zakończona. Zapowiada się, że w przyszłym roku zwiększy się ilość zespołów, a same rozgrywki zostaną podzielone na męskie i żeńskie. Mamy nadzieję, że formuła spędzania zimowego czasu na sympatycznej, siatkarskiej rywalizacji wejdzie na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.