A A A

BAJKOWA SÓWKA

 

 

 

 • Spotkanie Grupy Zabawowej w Bibliotece.

  Pierwsze zajęcia z dziećmi  z Grupy Zabawowej już  za nami. Na kolejne zapraszamy  dzieci do lat 4 z rodzicami 26 listopada.

 • "Małe i duże zwierzęta" - spotkanie z maluchami w bibliotece.

  W czasie kolejnego spotkania Grupy zabawowej „Bajkowa Sówka” 6 czerwca, maluchy w bibliotece w Ludwikowicach rozpoznawały zwierzątka. Na początku dzieci wspólnie z rodzicami mogły pooglądać książeczki o zwierzątkach.

 • Grupa zabawowa- zabawy z wodą.

  Korzystając ze słonecznej pogody 20 czerwca na kolejne zajęcia Grupy zabawowej dla dzieci, przygotowaliśmy zabawy z wodą, a że pogoda dopisała nam bardzo to zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu. Mały basen, który napełniony został wodą stał się fantastyczną atrakcją dla maluchów.

 • Zabawy kolorowym makaronem

  Pomysłem do kolejnych zajęć Grupy zabawowej "Bajkowa Sówka" w bibliotece w Ludwikowicach Kł. był makaron. Makaron okazał się dobrym materiałem zabawy dla dzieci, w każdym wieku. Dzieci po przez taką formę zabawy rozwijały zmysł dotyku, ćwiczyły swoją spostrzegawczość.

 • Grupa zabawowa na świeżym powietrzu

  Korzystając ze słonecznej pogody spotkanie Grupy Zabawowej "Bajkowa Sówka" odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci siedząc  w basenie wysłuchały wierszyka Juliana Tuwima pt."Skakanka", a później przeglądały  różne kolorowe bajeczki.

 • Maluchy bawią się plasteliną

  Do naszej zabawy w grupie "Bajkowa Sówka", potrzebna nam tym razem  była kartka papieru i plastelina.Plastelina, niezwykle interesujęce tworzywo, z którego  można wyczarować wiele interesujących kształtów.Na początek rodzice namawiali swoje pociechy aby paluszkami robiły małe kuleczki.Przyklejanie kuleczek dało im dużo radości.

 • "Mali malarze - kolejne spotkanie grupy zabawowej.

  Dzieci uwielbiają domki, można się w nich schować, po swojemu urządzić. Na kolejne spotkanie Grupy Zabawowej, przygotowaliśmy właśnie taki domek z kartonu.

 • Grupa zabawowa na sportowo.

  Kapryśny 1 Dzień Wiosny nie przeszkodził w kolejnym spotkaniu Grupy Zabawowej "Bajkowa Sówka".Przyszło do nas 9 maluchów wraz z opiekunami.Tematem kolejnych zajęć były zabawy sportowe.Przygotowaliśmy różne rodzaje kolorowych piłek, była prawdziwa bramka, materac gimnastyczny.

 • "Mamo,Tato! - gotujmy razem.

  Na kolejnym spotkaniu grupy zabawowej, czytelnia Biblioteki CKGNR w Ludwikowicach Kł. zamieniła się w "kuchnię małego malucha". Nie mogło zabraknąć stolnicy, wałków, kolorowych misek, drewnianych łyżek, plastikowych nożyków i foremek.Tym razem  panie bibliotekarki zaproponowały aby tematem wspólnej zabawy dzieci i dorosłych była mąka i to co można z niej zrobic.

 • Pudła, pudełka, pudełeczka.

  Kolejne spotkanie grupy zabawowej "Bajkowa Sówka",odbyło się pod hasłem "Pudła,pudełka,pudełeczka". Dzieci zobaczyły, że pudełka można wykorzystać do zabawy na wiele sposobów np.można się w nich schować, albo zrobić dom dla lalek czy garaż. Inną propozycją było budowanie wieży z pudełek, albo segregowanie klocków i zabawek do pudełek o różnej wielkości.

 • Drugie spotkanie Grupy Zabawowej "Bajkowa Sówka"

  7 lutego odbyło się kolejne spotkanie Grupy Zabawowej "Bajkowa Sówka". Cieszymy się, że za pośrednictwem rodziców tzw. drogą pantoflową w drugim spotkaniu wzięło udział aż 16 osób w tym dzieci, rodzice i opiekunowie.

 • Pierwsze spotkanie Grupy Zabawowej "Bajkowa Sówka"

  "Bo jakie początki takie będzie wszystko" to hasło będzie  przyświecało kolejnym spotkaniom naszej powstałej Grupy Zabawowej w Ludwikowicach Kł. Pierwsze spotkanie mamy już za sobą. Pojawiły się maluchy razem z rodzicami w bibliotece. Zajęcia  oparte były na zabawie z wykorzystaniem tunelu animacyjnego np. huśtanie, zawijanie, ciągnięcie, przykrywanie, przechodzenie w tunelu.

 • ZABAWA KLOCKAMI

  Okazuje się, że nietylko młodsze dzieci lubią klocki, ale te starsze też.Klocki, które otrzymaliśmy od Fundacji Komeńskiego pozwalają samodzielnie myśleć i zapewniają godziny samodzielnej zabawy. Dzięki własnej wyobrażni i pomysłowości  można zbudować wiele ciekawych kompozycji. Klocki  wspaniale sprawdziły sie podczas  zajęć w ferie zimowe.

 • Grupa zabawowa dla najmłodszych "Bajkowa Sówka"

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł.zaprasza dzieci  w wieku od 6 miesiąca do 3 lat  na zajęcia z rodzicami GRUPY ZABAWOWEJ " BAJKOWA SÓWKA". Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia dla dzieci  i ich rodziców, dziadków i niań. Grupy zabawowe to systematyczne zajęcia prowadzone przez przeszkolonych pracowników biblioteki. Jest to program wspomagający rozwój dzieci, który zakłada systematyczne spotkania rodziców i dzieci. Zainteresowanych rodziców rozwojem swoich dzieci zapraszamy 24.01.2013 r. na godz.11.00.

 • "BAJKOWA SÓWKA" - 2013 r.

 • Worki zabawowe dla najmłodszych !

  Biblioteka w Ludwikowicach Kł. informuje, że poszerzyła swoją ofertę o " BIBLIOTECZKĘ DLA NAJMŁODSZYCH". czyli wypożyczalnię worków zabawowych  BEZPŁATNIE dla najmłodszych w wieku (  od O do 6 lat). Worki zawierają 3 elementy, np. bajkę do przeczytania, zabawkę i grę edukacyjną.