A A A

6.„GÓRSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI”, czyli święto na sportowo!

Do startu   6.„Górskiego Biegu Niepodległości”  w Świerkach/k. Ludwikowic Kłodzkich  pozostały niecałe dwa miesiące. Nie wiemy czego oczekiwać  po listopadowej aurze, bo równie dobrze może być piękna polska jesień, jak pełnia zimy. O tej porze roku niczego przewidzieć się nie da. Jedno jest pewne.

Bieg się odbędzie bez względu na warunki atmosferyczne, a organizatorzy stworzą ciepłą, domową  atmosferę, która uczestnikom Biegu, jak wielokrotnie przyznawali, bardzo odpowiada, a przyjeżdżają do Świerków, aby uczcić Święto Niepodległości na sportowo.

 

 

 

Zawodnicy pobiegną przez najpiękniejsze fragmenty Wzgórz Włodzickich, skąd przy słonecznej pogodzie doskonale widać Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Góry Stołowe, Wałbrzyskie, Sowie oraz Śnieżkę i Karkonosze. Trasa bez zmian, liczy nieco ponad 10 km.

 

 

Co prawda jest to bieg górski anglosaski, ale żadna ekstrema, przyjemny bieg po wierzchowinie Wzgórz Włodzickich z panoramicznymi widokami roztaczającymi się z każdej strony. Na trasie trzy wymagające podbiegi, a do mety z górki! Asfaltu tylko 200 m., tuż po starcie. Reszta, to czysta biegowa poezja – drogi polne i leśne, otwarta przestrzeń i płuca pełne górskiego powietrza!

 

 

 

Oczywiście wbiegamy na Góre Włodzicką (758 m. npm.)

Start i meta zlokalizowane  zostały pod budynkiem Świetlicy Wiejskiej w Świerkach, w której mieścić się będzie Biuro Zawodów. Obok parking na 100 samochodów.

 

Opłata startowa do dnia 15 .10. 2017r. wynosi tylko 35 zł. Od 16 .10. br. -  40zł. W dniu zawodów -  50zł.

 

 

Warto już dzisiaj dokonać wpłaty, zawsze będzie taniej i więcej zostanie  na paliwo. Osoby po 65 roku życia są zwolnione z opłaty startowej. Tradycyjnie  każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal, który podobnie jak w „Biegu na Wielką Sowę” wręczać będzie Wójt Gminy Nowa Ruda pani Adrianna Mierzejewska.

Bogaty bufet końcowy, domowe ciasta, kawa, herbata, owoce, woda, izotonik, gorący posiłek, to przedostatni akcent biegowego spotkania w Świerkach.

 

O 13:15 czekają nas dekoracje i tombola ( a w niej  5 pakietów startowych na 9.”Bieg na Wielka Sowę”).

Co prawda informowaliśmy już na wiosnę, że powstała nowa strona internetowa   „Biegu na Wielką Sowę” i „Górskiego Biegu Niepodległości”, ale  jak to w życiu bywa, nie do wszystkich  uczestników naszych biegów wiadomośc ta dotarła.

Zatem przypominamy: nowa strona ,to:  www.biegajwgorachsowich.pl

Tam znajdziecie wszelkie informacje dotyczące biegu.

 

Przypominamy:

11 listopada, godz.11,00 – Świerki.  6.”Górski Bieg Niepodległości”.

 

 

Zapraszamy!